zavřít

Call of Juarez vstává z mrtvých a vyzývá Red Dead Redemption II

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Stojíme snad na prahu nové éry westernových her? Vůbec bych se nezlobil. Red Dead Redemption II je za dveřmi, Desperados 3 přislíbené, a teď se k těmto legendám přidává i (až na jednu botu) povedená série stříleček Call of Juarez

Tedy alespoň to naznačuje znovuzrozený účet na Facebooku. Ještě před pár dny byste tam našli poslední příspěvek z 28. května 2013. Ale nyní už tam visí čtyři nové příspěvky. Stránka si nejdříve změnila profilový obrázek na logo Call of Juarez: Gunslinger, poté vyskočila úvodní fotka s hláškou: „Legendy nikdy neumírají“ následovaná obrázkem s komentářem: „Nebyl jsem tu spoustu let. Jmenuji se Silas Greaves.“

To vše se stalo již v pátek minulého týdne, ale nejnovější příspěvek je ten vůbec nejzajímavější. Jde o kratičké video, ve kterém Silas Greaves, hlavní postava Call of Juarez: Gunslinger, promlouvá k Arthurovi Morganovi z nadcházející Red Dead Redemption II.

„Starý západ je plný legend, a ty, Arthure Morgane, budeš brzy jednou z největších. Tím jsem si jistý. Jak jistě víš, legendy nikdy neumírají. Změní se a vrátí zpět silnější než kdy předtím.“ Jeden by snad řekl, že jde o varování. Že by se Arthur měl mít na pozoru před jinou legendou Divokého západu?

Oficiální potvrzení neexistuje, ale pokračování akční FPS kovbojky je nasnadě. A není to zas tak překvapivé. V dubnu letošního roku se kolem série Call of Juarez děly zajímavé věci. Zmizela totiž ze Steamu a jak se záhy ukázalo, u některých titulů vypršela vydavateli Ubisoft licence. Netýká se to pouze Call of Juarez Bound in Blood.

Tituly Call of Juarez a Call of Juarez: Gunslinger přešly pod vydavatele Techland Publishing, zatímco Call of Juarez: The Cartel zmizel ze světa úplně (žádné překvapení). Bylo jen otázkou času, než se kolem série začnou dít nové věci. A rovnou nový Gunslinger? Sem s ním!

Pokud si potřebujete připomenout starší díly, pak první a poslední najdete na Steamu ve slevě samostatně nebo v balíčku za 7 eur.

Tagy: akční FPS western herní série

Zdroje: AllGamesDelta

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.