RTS Korea: Forgotten Conflict finišuje
zdroj: tisková zpráva

RTS Korea: Forgotten Conflict finišuje

20. 9. 2003 18:18 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

Taktická strategie Korea: Forgotten Conflict si přívlastek zapomenutého konfliktu vysloužila zřejmě po právu.

Korejská válka se totiž udála mezi 2. světovou a Vietnamem, tedy mezi válkami, které se zapsaly do povědomí lidí velice silně a mnohem více se i objevují coby náměty počítačových her. Druhá světová je už klasika a téma Vietnamu se stalo celkem nedávnou módní vlnou, která ale ještě nějaký ten pátek v kurzu pobude, už jen kvůli chystaným peckám Operation Flashpoint 2, Battlefield: Vietnam nebo Men of Valor: Vietnam.

V našem nedávno vydaném rozhovoru s designérem Korea: Forgotten Conflict bylo řečeno, že ve hře budete šéfovat pětičlenné jednotce, složené z rangera, snipera, ženisty, Korejce a medičky. O tom, že každý umí něco jiného, není nutno příliš hovořit. Jejich dovednosti se ale budou lehce překrývat, i když v různých mírách. Tak třeba takový medik bude moci používat sniperovací pušku, ale pochopitelně s ní nebude tak zručný jako charakter třídy sniper a naopak. V některých misích se objeví i speciální postavy, zatím se mluví o agentovi CIA nebo pilotovi.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva
nové obrázkykompletní galerie

Hra nabídne 12 až 15 kampaní, čísla se různí zdroj od zdroje. Podstatné je to, že mají být prošpikovány zničitelnými objekty a občas nabídnou více způsobů, jak daný úkol dovést k úspěšnému konci. Do celkové obtížnosti se rovněž odrazí zahrnuté změny počasí během některých misí. Z lokací můžeme jmenovat lesy, továrny, zajatecký tábor, klášter, letiště, malé vesničky nebo ulice Soulu. Jeden level údajně hráče zavede dokonce na území Číny. Pokud jde o zbraně, jejich počet by se měl pohybovat až kolem 50ti, pár konkrétních modelů najdete zmíněných v rozhovoru.

Chcete-li se o hře dozvědět ještě víc a v češtině, může se vám zalíbit třeba toto preview, publikované na GameCenteru. Korea: Forgotten Conflict od Plastic Reality a Cenegy vyjde koncem příštího měsíce, datum pro anglickou verzi bylo konkrétně stanoveno na 24.října. Na závěr ještě několik slov k systémovým požadavkům, minimem se stane Pentium III či Athlon 733MHz, 128MB RAM a 32 MB GeForce2. Doporučeno je však Pentium IV nebo Athlon 1,5 GHz, 512 MB RAM a 64 MB GeForce4/Radeon 8500.

kate

Nejnovější články