Microsoft Flight Simulator byste si podle uniklých materiálů snadno spletli s leteckou realitou
zdroj: BiliBili

Microsoft Flight Simulator byste si podle uniklých materiálů snadno spletli s leteckou realitou

22. 5. 2020 15:46 | Obrázky | autor: Šárka Tmějová |

Z vlastní zkušenosti nemusíte být kdovíjací fanoušci létání ani simulátorů, a stejně se při pohledu na záběry z chystaného Microsoft Flight Simulatoru po chvíli přistihnete u googlování luxusních joysticků. Velmi slibný letecký simulátor má vyjít v letošním roce, momentálně ale probíhá jeho uzavřené testování. Jeden z testerů se neudržel, zveřejnil sérii obrázků a videí a vlastně se není čemu divit – vypadají totiž nádherně.

Záběry se objevily na čínské síti BiliBili a na to, že většina herních testerů podepisuje pěkně mastná NDA znemožňující podobné úniky, byl uživatel s přezdívkou ICE_SAMA k fanouškům létání velmi sdílný. Záběry dle jeho popisků pocházejí z alfaverze Microsoft Flight Simulatoru a můžete se na nich pokochat jak krajinkami a volumetrickými mračny, tak i detaily na jednotlivé stroje, vnitřkem kokpitu anebo interiérem samotného hangáru.

Chystaná letecká simulace je pořádně megalomanská, vzhledem k tomu, že v ní najdete skoro 37 000 letišť, všechna dotčené lidskou rukou, aby se chovala jako ta reálná. A to klidně včetně koronavirové pandemie, kdy až na výjimky zejí prázdnotou.

Kdyby Flight Simulator vyšel teď, dost možná by se v něm po obloze prohánělo víc letadel než doopravdy. Svět pod vámi se totiž bude vykreslovat v reálném čase, nejen co se týče počasí v závislosti na geografické poloze. O velmi detailní fotogrammetrii na hranici realismu se stará cloudové řešení Azure s podkladem v podobě Bing Maps. Na videu si tak můžete povšimnout třeba extrémních větrných podmínek anebo dokonce bouřky.

 

Snímky od ICE_SAMA jsou všechny opravdu širokánské – s podporou ultraširokoúhlých monitorů se samozřejmě počítá hned v základu. Spolu s nadupaným počítačem, který všechno zvládne zkrášlit na maximální možnou a realistickou míru, a s pořádným kniplem se náklady na hraní mohou snadno vyšplhat na 50 000 korun. Ale pořád vás vyjdou levněji než pilotní průkaz.

S reálným cestováním to letos pořád vypadá poněkud bledě, takže se nad touhle investicí možná ještě vyplatí zauvažovat. Microsoft Flight Simulator vyjde do konce letošního roku na PC. Na Xboxu se pak objeví o něco později a podle toho, jak vypadá, půjde prakticky stoprocentně o záležitost až pro Xbox Series X.

Nejnovější články