Half-Life 2: Episode One již zítra
zdroj: tisková zpráva

Half-Life 2: Episode One již zítra

31. 5. 2006 16:16 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

Někteří distributoři mají logistiku zvládnutou tak šikovně, že dokáží uvést hry na domácí pulty ve stejný den jako ve zbytku světa, zatímco jiní vydavatelé mnohdy čelí nepříjemnému zdržení kvůli kamionu zadrhlému někde po cestě nebo času nutnému pro tisknutí a balení českých manuálů do krabic.

Taková situace nastala teď třeba u Cenegy a čtvrtého Hitmana, který je v zahraničí k mání od pátku 26. května, zatímco k nám doputuje v pondělí 5. června. Protipólem jsou Electronic Arts, kteří kompletují své tituly ve Velké Británii a nejen proto je mají obecně dražší než ostatní, nicméně díky tomu už dnes máme v rukou Half-Life 2: Episode One, přestože na Steamu ho bude možné aktivovat až v noci ze čtvrtka na pátek. Kdo si tento samostatně spustitelný datadisk předobjednal z GameShopu, už je na cestě k němu DVD i papírek se sériovým číslem (pošta ho doručí zítra), případně lze od čtvrteční 15. hodiny hru vyzvednout v pražské prodejně na Národní. A kdo už má na disku pre-load z internetu, ať nezapomene restartovat Steam, aby se mu vše aktualizovalo.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva

Kolegové z GameInformeru už měli možnost hru otestovat a potvrdili její délku 5-6 hodin, přičemž tohle závisí na zvolené obtížnosti (Gabe Newellovi to prý zabralo 7 hodin). Jak známo, Episode One začíná okamžitě po výbuchu citadely, zachycené na nových screenshotech, a vaším hlavním cílem je dostat se pryč z města City 17. Společnost vám přitom budou dělat mechanický robot Dog a především Alyx, která je prý dost inteligentní a bude vás krýt před nabíhajícími vlnami nepřátel, když řešíte logické hádanky (opět založené na hrátkách s fyzikou, při nichž máte mít oproti původnímu HL2 více možností řešení a více způsobů manipulace s předměty). Jedná se tedy o takový kooperativní singleplayer, při němž nesmí vaše přítelkyně (s hodně hitpointy, přesto je nutné ji chránit) zemřít, jinak byste museli daný úsek opakovat. Jindy si Alyx osvojí odstřelovací pušku a bude likvidovat protivníky, abyste se mohli dostat ulicí dál (jen po svých, jízda v autě zde chybí). Atraktivní má být i temná pasáž s průchodem industriální oblastí, kde si na cestu musíte svítit baterkou (jinak Alyx nic nevidí), ale narozdíl od Doomu 3 přitom naštěstí jde střílet.

Po technické stránce došlo k zdokonalení nasvícení scény, přidání particle efektů, motion bluru a také 2,5x narostl počet animací pro Alyx. Naopak se výrazně, zhruba 7x oproti Half-Life 2, zrychlilo mnoha lidmi nenáviděné loadování a to díky automatické defragmentaci dat, v čemž tvůrcům pomohl průzkum o hardwarové výbavě hráčů na Steamu. Přínosem konverze HL2 na Xbox se zase stalo přizpůsobení hry slabším počítačům s DirectX 7 grafickou kartou, kde po vizuální stránce působí překvapivě slušně. Kdo naopak disponuje nadupanou sestavou, toho potěší nová volba pro ještě kvalitnější grafiku v extrémně vysokém rozlišení, jako třeba 2560x1600 (na třicetipalcovém monitoru a se SLI ;) Více o Episode One ve druhém a třetím navnaďovacím půlminutovém videu (18 MB a 26 MB, WMV) nebo v preview.
zdroj: GameInformer, vlastní

jd

Nejnovější články