Zachraňte jezerní ekosystémy v simulátoru Among Ripples: Shallow Waters
zdroj: Eat Create Sleep

Zachraňte jezerní ekosystémy v simulátoru Among Ripples: Shallow Waters

16. 3. 2020 17:30 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Za současných pandemických okolností máme nejspíš všichni svých starostí dost, což ovšem neznamená, že bychom přes smrtící virózu měli zapomínat na ostatní problémy světa. Jednou z připomínek, že existují i další věci k řešení než jen roušky a karanténa, je severský manažerský simulátor Among Ripples: Shallow Waters. Životní prostředí je totiž ohrožené zhruba stejně jako naše momentální svoboda chodit na kávičky a vysedávat na zahrádkách. To znamená hodně.

Budování jezerních ekosystémů bojuje o vaši přízeň na Kickstarteru a za momentálním prototypem stojí sedmičlenné švédské studio Eat Create Sleep. Among Ripples: Shallow Waters se odehrává v blízké budoucnosti roku 2040, kdy se lidstvo dohodlo, že s klimatickou změnou je potřeba bojovat, a učinilo z vás pracovníka Divize pro obnovování sladkovodních biomů.

Rovnováha ekosystémů v jezerech je velmi křehká a na vás je, abyste experimentovali s faunou i flórou. Tvůrci spolupracují s reálnými ekology, aby simulace byla co nejvěrnější. Základní část hry se zaměří na prostředí autorům velmi dobře známého Švédska, v dalších rozšířeních by se pak chtěli podívat i na jiná místa.

zdroj: Eat Create Sleep

Jak mohou minimální změny narušit rovnováhu, ilustruje trailer s výjevy ze života pstruhů. Různá zvířata mají své predátory i potravu. Jakmile se jeden článek řetězce naruší, koleduje si celý zbytek o problém.

Eat Create Sleep chystají rozsáhlou singleplayerovou kampaň, kde své jezero budete postupně rozšiřovat a osazovat ho rostlinami i zvířaty. Hra by se sama měla přizpůsobit vaší úrovni dovedností a nastavit vám obtížnost tak akorát, vyhrát si ale budete moct i s nastaveními pro pokročilé, editorem úrovní a podporou modů. Možnosti mají být už v základu poměrně komplexní, ryby kupříkladu preferují různou hloubku a myslet musíte i na vlastnosti samotné vody od okysličení přes toxiny až po úroveň pH.

Tvůrci mezi svými inspiracemi uvádí klasické stavitelské a manažerské simulátory jako Rollercoaster Tycoon nebo loňské Planet Zoo, ale trochu překvapivě taky Kentucky Route Zero – prý proto, že dokázalo vykreslit a upozornit na sociální problémy kolem klimatických změn dospěle, ale nenásilně.

Projekt Among Ripples: Shallow Waters můžete podpořit na Kickstarteru, kde mu chybějí tři dny do konce kampaně a ještě skoro polovina z požadované částky 728 000 korun. Finální hry byste se v případě úspěchu měli dočkat v roce 2021 na Steamu.

Nejnovější články