Adventura Endling o posledních liškách varuje před vymíráním druhů
zdroj: tisková zpráva

Adventura Endling o posledních liškách varuje před vymíráním druhů

26. 9. 2019 8:50 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Věděli jste, že více než čtvrtině zvířecích druhů na Zemi hrozí vyhynutí? Nosorožci, lvi, tygři, tuleni nebo medvědi přicházejí o své přirozené prostředí, jejich řady tenčí i lovci nebo znečištění přírody. Ekologicky uvědomělá adventura Endling se odehrává ve světě, kde jsou v ohrožení i mazané a velmi přizpůsobivé lišky. Ujmete se jediné zbylé liščí maminky, která se musí postarat o přežití svých tří mláďat.

Budoucnost planety Země nevyznívá příliš optimisticky ani v realitě, natož v dystopické Endling. Coby poslední liška musíte svým dětem obstarat potravu, vyhnout se pytlákům bažícím po zrzavých kožešinových límcích a dovést své mladé do bezpečí.

Vaše mláďata v průběhu cesty porostou a budou sílit. Permanentní smrt je v tomto případě opravdu navždycky, liščata se ale postupně učí užitečné dovednosti, které by je od ní měly ochránit. Snad se jim to podaří, jsou poslední nadějí na přežití druhu.

zdroj: Archiv

Znečištěné řeky, městské stoky i hořící lesy, kterými budete muset prokličkovat ale touhle nadějí zrovna nehýří. Lovte, abyste nebyli uloveni a využijte roušky noci k bezpečným přesunům a hledání dočasných úkrytů na další den, který vždycky může být tím posledním.

„Klimatická změna a přírodní katastrofy zapříčiněné člověkem nás velmi trápí. Chceme skrz Endling pomoct upozornit na opravdové ekologické problémy,“ píše se v tiskové zprávě. 

Sidescrolling survivalová adventura Endling od španělských Herobeat Studios je plánovaná na rok 2021, kdy by měla vyjít na PC, PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch. 

Nejnovější články