WB Games představují Gotham Knights

22. 8. 2020 20:49 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Jen těžko se věří tomu, že od vydání poslední hry s Batmanem v hlavní roli uplynulo dlouhých pět let. Na rok 2015 obecně vzpomínáme rádi, v moderní herní historii patřil k těm velmi bohatým a kromě završení arkhamské trilogie přinesl například pátý díl série Metal Gear Solid, třetího Zaklínače nebo mé milované Bloodborne. Namísto pohledu do minulosti je ale lepší dívat se vstříc světlým zítřkům. Společnost WB Games nás chce přesvědčit, že právě ty batmanovské universum čekají.

Po letech náznaků a vábení jsme se konečně dozvěděli, na čem montrealské studio WB Games pracuje. Autoři levobočka Arkham Origins dnes představili svůj nový projekt nesoucí název Gotham Knights. Jak už by vám název mohl napovědět, tentokrát nebude v hlavní roli jen jeden hrdina. Ostatně, ten jeden křižák v kápi, který Gotham chránil dlouhé roky, je mrtev.

Své město ale zanechal v rukou čtveřice svých následovníků a v nové hře tak úlohy protagonistů obsadí Batgirl, Nightwing, Red Hood a Robin. Tato čtveřice bude čelit Sovímu tribunálu, tedy organizaci, kterou založily nejbohatší gothamské rodiny a která pochází z komiksové předlohy, již vytvořila tvůrčí dvojice Scott Snyder a Greg Capullo v roce 2011.

Hru bude možno hrát sólo, ale i v kooperaci s kamarádem. Z oficiálního představení je zjevné, že bude mít minimálně nějaké prvky „live service“ titulů, otázkou zůstává, do jaké míry bude možné například povypínat všechny otravné ukazatele poškození a získaných zkušeností, které reprezentují poletující číslíčka.

zdroj: DC Comics

Každý z hratelných hrdinů má mít unikátní startovní pozici a dost prostoru k osobnostnímu růstu, za každého se také bude hrát trochu jinak. Batgirl má být schopnou hackerkou, zatímco Red Hood se spoléhá na arzenál konvenčních zbraní. Robin asi nejvíce připomíná svého starého mentora a kromě schopnosti nepěkně si pohrát s psychikou protivníků mu v boji pomůže hůl. Nejpůsobivější akrobacii bychom si pak měli užít v kůži Nightwinga.

Vývojáři kromě traileru předvedli i komentovanou ukázku z hraní, kde se můžete pokochat soubojem s Mr. Freezem. Gotham Knights mají plánovaný termín vydání v příštím roce, hra je v plánu na současnou i budoucí generaci konzolí a PC.

Nejnovější články