Série Fire Emblem se chystá na Switch, 3DS i mobily
zdroj: Vlastní foto autora

Série Fire Emblem se chystá na Switch, 3DS i mobily

19. 1. 2017 11:06 | Novinky | autor: Aleš Smutný |

Včerejší Nintendo Direct naznačilo plány ohledně své oblíbené série Fire Emblem a ty se dají shrnout jedním slovem – rozsáhlé. Jak už víme od oznámení Nintendo Switch, značka opustí i svůj žánr RPG strategií (SRPG) a v rámci Fire Emblem Warriors se podívá do ryze akčního žánru, protože vznikne ve spolupráci s Kei Tecmo, specialisty na řežby ve stylu Dynasty Warriors.

Fire Emblem Warriors vyjde kromě Switche i na 3DS a to na podzim tohoto roku a můžete se podívat i na nové záběry z hraní, které vás ale obsahem asi moc nepřekvapí – jeden hrdina masakruje desítky nepřátel a vypadá přitom nesmírně efektně.

zdroj: Archiv

Fire Emblem se podívá i na mobily, a to s titulem Fire Emblem Heroes. Půjde o free-to-play titul, což nikdy nebudí moc důvěry, ale v základu by pořád mělo jít o tahovou strategii s RPG prvky, byť zřejmě notně zjednodušenou oproti originálu. Hráči si budou najímat hrdiny ze všech celé série a pouštět se s nimi do bitvy mezi dvěma královstvími. Hra vyjde nejprve na Androidu a to už 2. února a v blíže nespecifikované době i na iOS.

zdroj: Archiv

19. května vyjde na 3DS Fire Emblem Echoes: Shadows of Valentia, což není nová hra ze série, ale velmi rozsáhlá předělávka Fire Emblem Gaiden z roku 1992, která vyšla jen v Japonsku. Shadows of Valentia by měla být rozsáhlejší než Gaiden, k dispozici budou dva hrdinové, kteří vyjdou i v Amiibo podobě. Hra samotná bude plně nadabovaná.

zdroj: Archiv

Pokud byste toužili po úplně nové hře se „základní“ hratelností, budete muset vydržet do roku 2018, kdy na Switch vyjde zcela nový titul, který by už měl spadat do žánru tahových RPG strategií. Jak se bude jmenovat ale zatím nevíme.

Nejnovější články