Remake System Shocku by mohl vyjít ještě letos

26. 1. 2021 12:00 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Vývoj remaku System Shocku, sci-fi legendy z roku 1994, zafinancovali sami fanoušci na Kickstarteru už před šesti lety. O tři roky později nicméně vývojáři z Nightdive Studios přiznali, že se při vývoji vydali špatným směrem a už tehdy jim z příspěvků od hráčů nezbylo moc peněz. Mezi updaty kampaně se začali odmlčovat na stále delší dobu, a spousta přispěvatelů se tak bála, že očekávaný remake nakonec vůbec nevyjde. Ale zdá se, že opak bude pravdou.

posledním updatu vývojáři z Nightdive Studios oznámili, že během února spustí předobjednávky pro PC na Steamu, GOGu a Epic Games Store. V tu samou chvíli vydají demo s nemocniční úrovní a všeobjímajícím cyberspace, nově nahraným dabingem a také dlouho absentujícím oddělováním končetin. Inu, každému, co jeho jest. Tatáž verze dema pro konzole dorazí později.

K předobjednávkám remaku prvního System Shocku pak Nightdive přidají ještě System Shock 2: Enhanced Edition. Tenhle zatím také nevydaný remaster druhého dílu prý tvůrcům pod rukama poněkud nabobtnal. Celou hru komplet předělávají do enginu KEX, znovu tvoří všechny modely postav a zbraní, a dokonce získali souhlas některých členů komunity, aby do remasteru zařadili jimi vytvořené mody, které část hráčů druhého System Shocku už považuje za standard. 

Ani remake System Shocku, ani System Shock 2: Enhanced Edition zatím nemají stanovené datum vydání. Nightdive Studios je chtějí vydat buď ve stejnou chvíli, nebo časově velmi blízko sobě. Obě hry vyjdou nejprve na PC, s konzolovými verzemi se počítá později.

Nejnovější články