Oznámení remaku třetího Resident Evilu je na spadnutí
zdroj: Archiv

Oznámení remaku třetího Resident Evilu je na spadnutí

4. 12. 2019 13:00 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Po obrovském úspěchu remaku Resident Evilu 2, který se blíží pěti milionům prodaných kopií, se dá očekávat, že Capcom naváže dalším remakem. Logickým pokračovatelem by byl Resident Evil 3: Nemesis, o němž se spekulovalo už před pár dny, ale nyní zažehává diskuzi únik z PlayStation Network, který nám prozrazuje název remaku a vzhled tří hlavních aktérů.

Za vynesení (potenciální) pravdy na světlo vděčíme webu Gamstat, který sleduje a shromažďuje informace o všech hrách z PlayStationu. V jeho databázi se objevilo pět nových karet spojených se sérii Resident Evil, přičemž tři z nich se týkají třetího dílu a zbylé dvě nové hry známe pod pracovním názvem Project Resistance.

Podle těchto informací přijde remake Resident Evilu 3: Nemesis o přídomek poukazující na nové monstrum, které bylo vyvinuté s jediným cílem – zneškodnit svědky experimentů Umbrelly, které vedly k zamoření Raccoon City zombíky. To, že se z názvu vytratí slovo Nemesis, samozřejmě neznamená, že by se úhlavní nepřítel vytratil ze hry. Mrkněte na jeho podobiznu na obrázcích níže (titulní obrázek pochází z mobilní hry Teppen).

Resident Evil 3 remake leak zdroj: Archiv

Japonská verze hry se jako obvykle jmenuje jinak, v tomto případě Biohazard RE:3. To je druhá ze tří karet z webu Gamstat. Ta třetí (možná) poukazuje na speciální edici s názvem Z Version. Další informace únik nedoprovázejí a musíte si tak vystačit s novou podobou hlavní postavy Jill Valentine a jejího společníka Carlose Oliveiry.

Resident Evil 3 remake leak zdroj: Archiv

Spolu s remakem trojky unikl i název dříve oznámené odbočky Project Resistance. Ta se odehrává ve světě Resident Evilu, ale jde o čtyřčlenný survival koop proti jednomu hráči, který ostatní sleduje kamerovými systémy a hází jim klacky pod nohy. Hra by se měla jmenovat nepřekvapivě Resident Evil: Resistance (respektive Biohazard: Resistance).

Resident Evil: Resistance leak zdroj: Archiv

Proč se tyto úniky objevují právě teď? Tedy proč Sony založila jejich karty v PlayStation Network? Možná to souvisí s blížící se akcí The Game Awards, kde každoročně dochází k oznámení nových her. Třeba se už 13. prosince dočkáme oficiálního oznámení a bližšího představení obou her.

Nejnovější články