Nechte se překvapit íránskou sci-fi střílečkou E.T. Armies
zdroj: Archiv

Nechte se překvapit íránskou sci-fi střílečkou E.T. Armies

8. 4. 2013 11:40 | Novinky | autor: Aleš Smutný |

Navzdory mnoha pomýleným představám je Írán zemí, která má videohry ráda - na PC i konzole. Takže by vlastně nemělo být tak překvapivé, že je tu i dost vývojářských studií. Ale jen málo z nich se prezentuje navenek, takže je úlovek jako  E.T. Armies o to příjemnější a překvapivější. Žánrově půjde o sci-fi FPS s multiplayerovou složkou. Od roku 2012 na něm pracuje studio Raspina a vyjít by hra měla na PC koncem tohoto roku.

Zápletka je tradiční – ve vzdálené budoucnosti našlo lidstvo domov na nově objevených planetách, protože Země je už jen ruinou zničenou válkami. Jenže všichni nedokáží Zemi opustit, a tak se zformoval nový národ napříč celou planetou, který se snaží uprostřed nehostinné situace přežít. Jenže rozvrátit mír je příliš jednoduché a brzy si asi lidé zase půjdou po krku.

Tvůrci říkají, že se při tvorbě světa budoucnosti inspirovali tradičními perskými motivy, ale z obrázků i traileru je jasné, že neméně hrají současné sci-fi tituly. Poměrně sympaticky se zde snoubí vesmírný futurismus a klasickou íránskou láskou ke své starobylé kultuře.

E.T. Armies vznikla na Unreal enginu a cílem je přinést rychlou svěží střílečku. Raspina je samo o sobě malé, nezávislé studio s devíti členy. Nejlepší zprávou je to, že E.T. Armies vyjde nejen v perské verzi, ale tým plánuje i lokalizaci pro mezinárodní trh. Pokud jim to samozřejmě nezatrhnou sankce...

...

Nejnovější články