League of Legends dostane vlastní karetní hru Legends of Runeterra
zdroj: Archiv

League of Legends dostane vlastní karetní hru Legends of Runeterra

16. 10. 2019 10:52 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Karetních her není nikdy dost. Ne, počkat, je jich víc než dost! Ale jedna se vlastně ještě vejde. Poslední slot kdysi zaplnil, ale hned zase uvolnil Artifact, jehož místo brzy zaujme Legends of Runeterra, kompetitivní karetní hra s šampióny z MOBA League of Legends.

Karty v Legends of Runeterra pocházejí z šesti regionů titulního světa a podle nich odpovídají různým strategiím. Je jen na vás, které regiony se rozhodnete prozkoumat jako první a jak je smícháte dohromady pro vyvolání devastujících komb.

Než se ale pustíte do stavby celého balíčku, musíte si vybrat jednoho z víc než dvou desítek šampiónů známých z League of Legends, jejichž schopnosti by měli do jisté míry odpovídat jejich předlohám. Svého šampióna můžete po splnění náročných podmínek povýšit na další úroveň v rámci jednoho zápasu, což ve správném okamžiku dokáže zvrátit hru ve váš prospěch.

zdroj: Archiv

Na bojišti to vypadá docela obyčejně, ale samozřejmě je tu pár pravidel, které Legends of Runeterra odlišují od ostatních karetek. V rámci jednoho kola se hráči střídají v tazích, ve kterých převážně vykládají jednotky na bitevní plán a hrají různá kouzla.

Jenže jen jeden z hráčů je pro dané kolo útočník, druhý je obránce. Je na útočníkovi, kdy se rozhodne zaútočit. Čím víc to bude zdržovat, tím víc jednotek dostane na plán, ale stejně tak učiní i obránce. Jednotky pak zaútočí v přímé linii buď do proti nim stojící jednotce, nebo do hráče.

zdroj: Archiv

Legends of Runeterra se naopak přibližuje Magicům v jedné skvělé věci, které se třeba takový Hearthstone vyhnul jako čert kříži – reakce. Na videu níže můžete vidět, jak si jeden hráč vyboostuje jednotku, aby její síla a obrana byla vyšší než u protivníka. Soupeř ve svém tahu zahraje na tuto jednotku ničení, ke kterému ale nedojde hned, jelikož první hráč dostane možnost reagovat na nenadálou situaci.

Svoji jednotku sice nezachrání, ale zvládne se zbavit i jednotky soupeře. Je sympatické, že máte k dispozici vševidoucí oko, které vám ukáže, jak bude situace na stole vypadat po vyhodnocení zřetězených kouzel. Ale nevypadá to, že by řetězení šlo do šílených situací známých z Magiců, kde se na stole vytvoří hromádka mnoha kouzel, než se všechny vyhodnotí.

zdroj: Archiv

Riot si dal práci i s tím, jakým způsobem budete získávat nové karty. Za zápasy sbíráte zkušenosti, které vám postupně odemykají náhodné karty z vámi vybraného regionu. Ale nedostanete možnost si náhodu koupit. Za herní měnu a za prémiovou měnu si můžete koupit jen konkrétní karty. Nechybí ani divoké karty, které později proměníte za konkrétní kousky.

Legends of Runeterra je od teď do neděle v uzavřeném testu, do kterého se můžete hlásit zde. Další uzavřený test poběží od 14. listopadu a vyzkoušíte si v něm inovovaný draft. Poslední příležitost vyzkoušet si hru před jejím vydáním bude na začátku příštího roku a později v roce 2020 vyjde plná hra, která bude free-to-play.

Nejnovější články