zavřít

Riot se údajně spojil s Tencentem a chystá mobilní League of Legends

Windows

- Byznys autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Vlastně mě zaráží, že jedna z nejpopulárnějších her dneška ještě nemá svojí mobilní verzi, když na jejích základech funguje nespočet klonů. Zpráva o přípravě kapesní verze League of Legends tak je překvapivá jen z toho hlediska, že se objevuje až teď.

Bohužel nejde o informace ani od Riotu, ani od Tencentu, ale od tří zdrojů agentury Reuteurs. Jde tedy o pouhou spekulaci, která by ale mohla stát na reálných základech. Zdroje tvrdí, že obě společnosti už před lety jednaly o možné spolupráci, ale nedokázaly se dohodnout na finančním modelu hry.

Tencent tehdy z trucu vyvinul vlastní mobilní MOBA hru Honour of Kings inspirovanou League of Legends čistě pro čínský trh. O její velikosti svědčí počet aktivních uživatelů, který v březnu čítal 140 milionů. Tencent chtěl mít něco podobného i na západních trzích, kde vydal další variaci Arena of Valor, ale ta se s takovým úspěchem nesetkala.

Mobilní League of Legends by pro Tencent mohla být tou správnou cestou, jak se dostat k nám a do Ameriky. Deset let stará počítačová verze jen za rok 2018 vydělala 1,4 miliardy dolarů (32 miliard korun) podle údajů webu Statista. Nicméně evropští hráči stále preferují hraní na počítačích, takže noví hráči by pravděpodobně přišli stejně spíš z Číny.

Ať už se informace ukáží jako pravdivé, nebo falešné, budoucnost hraní je v jeho mobilitě (a streamování). League of Legends by rozhodně slušela možnost zahrát si ji naprosto kdykoliv a kdekoliv, ať už na mobilu, nebo třeba na Switchi.

Tagy: online MOBA League of Legends Tencent

Zdroje: Reuters, Eurogamer.net,statista.com

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.