League of Legends míří na konzole a mobily coby Wild Rift
zdroj: Archiv
Novinky

League of Legends míří na konzole a mobily coby Wild Rift

16. 10. 2019 9:48 | autor: Šárka Tmějová |

MOBA League of Legends stále patří k nejhranějším titulům současnosti. U příležitosti včerejšího 10. výročí od vydání PC verze Riot Games oznámili rozšíření na konzole a mobilní telefony, kde se LoLko objeví s podtitulem Wild Rift během příštího roku. Stejně jako původní verze bude free-to-play a Riot si prý pohrává i s myšlenkou meziplatformního cross playe.

League of Legends: Wild Rift se herními mechanikami nebude příliš lišit od své počítačové předlohy. „Hezčí modely, animace, herní systémy a tak dále, ale se zachovanou hratelností League of Legends, kterou už znáte. Nechtěli jsme dělat port 1:1, chtěli jsme Wild Rift nadesignovat pro nové platformy a jejich výhody využít k nějakým těm vylepšením. Sice nedostanete své odemčené věci z PC verze, ale dáme vám nějaké odměny za čas, který jste v ní strávili,“ uvádí Riot.

Při vydání si budete moct vybrat zhruba ze 40 hrdinů, ti ostatní se pak do hry budou dostávat postupně. Zatím potvrzenými jsou Annie, Fizz, Nami, Nasus a Twisted Fate. Své schopnosti budete moct kromě běžných her otestovat i v ranked módu.

zdroj: Archiv

Kvůli odlišnostem si tedy nebudete moct zahrát cross play mezi Wild Rift a klasickým League of Legends, protože by to nebylo fér. Mezi jednotlivými konzolemi a mobilními systémy by ale možný být mohl, v tuto chvíli ale není stoprocentní, že ve hře nakonec bude. Sezónní updaty by pak napříč verzemi taky neměly být příliš odlišné.

Riot Games plánují vydání mobilního League of Legends: Wild Rift na konec roku 2020, konzolové edice by pak měly dorazit ještě později. Nespecifikovali přitom, jestli mezi konzole řadí jen PlayStation 4 a Xbox One, nebo se počítá i se Switchem. V případě mobilů se pak dostane jak na Android, tak na iOS.

Nejnovější články