FIFA 19 v Evropě nakopala zadek všem loňským hitům
zdroj: tisková zpráva

FIFA 19 v Evropě nakopala zadek všem loňským hitům

22. 1. 2019 9:43 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

A ještě jeden zajímavý rekapitulující žebříček vystrčil své růžky. Sledujeme v něm podobnou situaci jako v případě prosincových nejprodávanějších her na PlayStationu. Společnost Gfk Entertainment shromáždila data z patnácti evropských zemí a na jejich základě určila nejprodávanější hry loňského roku.

Evropa má samozřejmě mnohem víc států, ale data byla shromážděna z těch největších trhů – jsou to Belgie, Dánsko, Finsko, Francie, Holandsko, Itálie, Německo, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko a Velká Británie. Češi zjevně nejsou tak důležitým ukazatelem.

Každopádně vyšlo najevo, že nejprodávanější hrou loňského roku v těchto státech byla FIFA 19, tedy stejný vítěz prosincových prodejů PS4 her. I když se popularitě virtuálního fotbalu nemůžeme divit, je trochu zarážející, že tolik let očekávané pokračování Red Dead Redemption II se zmohlo „jen“ na druhou příčku. Třetí místo pak patří dalšímu hitu Call of Duty: Black Ops 4.

Oznámení nedoprovázejí čísla, ale bavíme se zde o desítkách milionů prodaných kusů. Take-Two pouhý týden po vydání Red Dead Redemption II oznámilo, že prodalo 17 milionů kopií. Nyní, o víc jak dva měsíce a jedny Vánoce později, je toto číslo jistě mnohem dál, ale co se Evropy týče, na prvenství to nestačilo.

Za pozornost stojí také fakt, že všechny tři nejprodávanější hry jsou na trhu poměrně krátce – FIFA 19 téměř 4 měsíce, Red Dead Redemption II téměř 3 měsíce a Call of Duty: Black Ops 4 něco málo přes 3 měsíce. Ani Far Cry 5, ani God of War a další populární velké tituly, které měly na prodeje mnohem víc času, si nakonec na stupně vítězů nesáhly.

Nabízí se samozřejmě otázka, jak by situace vypadala po přidání Ameriky a ostatních světových regionů, ale co je nám po nich. Evropané se vyjádřili jasně. Fotbal je nejvíc, až pak nějaký western. A teď by mě zajímalo, kolik Čechů se s tímto tvrzení ztotožní.

Nejnovější články