Dráček Spyro se vrací, remake jeho prvních tří her vyjde v září
zdroj: tisková zpráva

Dráček Spyro se vrací, remake jeho prvních tří her vyjde v září

6. 4. 2018 16:19 | Novinky | autor: Adam Homola |

Activision s remakem Crashe Bandicoota narazil na zlatou žílu, kterou nehodlá jen tak opustit. Crashův úspěch byl až překvapivý, a tak si po vačnatci vytáhl další krátkou slámku drak. A podobně jako v případě Crashe ani tentokrát nedostaneme jen jednu hru. V rámci nově oznámené Spyro Reignited Trilogy se na nás opět řítí trojice 3D plošinovek, které dostanou péči, o níž se jim ani nesnilo.

Spyro sice nikdy nedosáhl takové popularity jako Crash, nebo nedej bože Mario, ale přesto šlo o sympatické, povedené a úspěšné hopsačky, které si teď budete moct zahrát v té nejlepší možné kvalitě. Díky Spyro Reignited Trilogy dostanete první Spyro The Dragon, druhý Spyro 2: Ripto’s Rage! a třetí Spyro: Year of the Dragon.

Všechny tři hry vyjdou v jednom balení 21. září, a to na PlayStation 4 a Xbox One. Sony si tak na rozdíl od Crashe nezajistila časovou exkluzivitu, ovšem na start hry se jaksi zapomnělo v případě PC a Switch. Po PC není v tuto chvíli ani vidu ani slechu, ale na oficiálním anglickém obchodu Nintenda se remaster Spyra na chvíli objevil, jen aby ho zase někdo rychle stáhnul, jak reportuje Nintendo Life.

zdroj: Archiv

V celé Spyro Reignited Trilogy na vás čeká přes stovka úrovní a vylepšení všude, kam se podíváte. Na první pohled zaujme grafika, kdy snad nejde ani mluvit o vylepšení, ale o kompletním překopání a modernizaci. Ostatně porovnat původní hru s její novou verzí můžete níže a pak i v galerii na kartě hry.

Tvůrci také zmiňují nově zpracované prostředí, vylepšené ovládání, úplně nové nasvícení, filmečky apod. Přitom se dušují, že všechny úrovně jsou naprosto přesně a věrně namapované podle těch původních, což už nelze říct o postavách.

Spyro Reignited Trilogy zdroj: tisková zpráva

Ty nejsou stoprocentně stejné jako před dvaceti lety, ale svým duchem a obecným vzezřením budou svým předobrazům odpovídat. Tvůrci si do nich dovolili přidat špetku invence a kreativity, aniž by chtěli atmosféru originálu jakkoliv rozbíjet.

Počítá se samozřejmě také s plnou podporou analogových páček, plynulou kamerou a dalšími prvky, které byste od moderní hry mohli očekávat. Nejspíš se tedy bude opakovat případ remasterovaného Crashe Bandicoota a Spyro se s největší pravděpodobností bude hrát (i vypadat) jako moderní hra z letošního roku držící krok s konkurencí, nikoliv jako remaster něčeho, co je z dnešního pohledu zastaralé.

Toys for Bob

Spyro Reignited Trilogy mají na svědomí tvůrci ze studia Toys for Bob, kteří sice mezi nejznámější studia nepatří, ale zkušeností mají spoustu, mimochodem i se Spyrem. Pracovali totiž na Skylanders: Spyro’s Adventures, které vyšlo v roce 2011. Tedy v době, kdy se ještě značka Skylanders točila z velké části právě kolem Spyra.

Spyro Reignited Trilogy zdroj: tisková zpráva

Od něj série Skylanders v dalších dílech ustoupila, ale tam Toys for Bob neskončili. Ještě předtím pracovali například na Tony Hawk’s Downhill Jam, Madagascar, nebo třeba kdysi dávno na Star Control a Star Control II.

Spyro kdysi dávno

První díl Spyro the Dragon vyšel v roce 1998. Dvojka, známá v některých regionech jako Spyro: Gateway to Glimmer, vyšla v roce 1999 a trojka následovala v roce 2000. Všechny tři díly byly povedené, oblíbené a úspěšné.

A na všech třech pracovali tvůrci ze studia Insomniac Games, kteří v těchto měsících dokončují Spider-Mana na PlayStation 4. Ten vyjde 7. září, tedy jen krátce předtím, než se na PlayStation 4 a Xbox One objeví 21. září Spyro Reignited Trilogy od Toys for Bob.

Spyro porovnávací obrázkySpyro porovnávací obrázky

 

Spyro porovnávací obrázkySpyro porovnávací obrázky

 

Spyro porovnávací obrázkySpyro porovnávací obrázky

 

Spyro porovnávací obrázkySpyro porovnávací obrázky

Nejnovější články