Cyberpunk 2077 se zřejmě dočká fanouškovského multiplayeru
zdroj: CD Projekt RED

Cyberpunk 2077 se zřejmě dočká fanouškovského multiplayeru

10. 7. 2024 9:00 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Pokud jste vývoj Cyberpunku 2077 alespoň vzdáleně sledovali, nejspíš vám neušlo, že mělo kyberpunkové RPG původně vyjít se samostatně hratelným multiplayerovým módem. Ten se vzápětí měl stát režimem zabudovaným přímo do hry, než byl posléze potichu zrušen, respektive odložen pro některý z budoucích titulů. Absenci multiplayeru se teď snaží napravit ambiciózní fanouškovská modifikace CyberMP.

Její tvůrce nedávno dovolil rozpracovanou verzi modu hry více hráčů vyzkoušet streamerovi s přezdívkou JuiceHead, který z ní pořídil video níže. Vidět v něm můžete první verzi týmového deathmatche či závodů. Youtuberovi se podařilo zaplnit celý server pro dvacet hráčů a vyzdvihl, že i tehdy docházelo k jen úplnému minimu lagů.

V současné době modifikace neobsahuje žádné mise, stejně jako v ní poněkud haprují animace, protože CD Projekt neměl kvůli kameře z pohledu vlastních očí důvod vytvářet líbivé animace hráčských postav.

Modifikace je nicméně stále ve vývoji, a tak je možné, že na podobných nedostatcích autor ještě zapracuje. Sice už uvedl, že vlastní mise pro multiplayer tvořit nehodlá, podobné iniciativy se ale může chytit samotná komunita, protože jeho úprava podporuje implementaci dalších modů.

CyberMP pro Cyberpunk 2077 zatím nemá datum vydání, ale vzhledem k úspěšnému testu by jeho publikování nemuselo být příliš daleko.

Nejnovější články