Tomb Raider Legend - sošky & čeština
zdroj: tisková zpráva

Tomb Raider Legend - sošky & čeština

28. 5. 2006 0:00 | Návod | autor: Redakce Games.cz |

Jak pokořit posledního Tomb Raidera na 100%, respektive kde ve všech levelech najít nenápadně schované stříbrné, bronzové a zlaté sošky, které odemknou bonusový obsah, vám prozradí tento návod.

Autor: Medik
Publikováno: 28.května 2006


Zvětšit zdroj: tisková zpráva Při hraní Tomb Raider Legend (mega-recenze, tipy & návod) narazíte na různé artefakty a relikvie, které je možné objevit a sebrat. Získávání těchto odměn odemyká bonusový obsah a speciální věci, například jiné oblečení, vylepšení pistolí, konceptové obrázky. V každé misi máte určitý počet předmětů, které můžete sebrat. Jejich počet je napsán v PDA. Existují zde 3 druhy artefaktů: bronzové (informace), stříbrné (herní obsah) a zlaté (speciální odměny). Kde přesně je na daném místě v levelu naleznete, zjistíte z popisku na přiložených obrázcích.

stáhněte si češtinu pro Tomb Raider Legend

Bolívie

Zlaté: 1
Stříbrné: 5
Bronzové: 10


Většina bronzových odměn se nachází přímo po cestě, takže až na výjimky není potřeba je zmiňovat.

Stříbrná (1/5) První stříbrná soška je v jeskyni nalevo nad jezírkem - obrázek.

Stříbrná (2/5) Druhá soška se nachází před vstupem do paláce, za kamennou stěnou nalevo od schodů. Rozstřelte stěnu a odměna je vaše - obrázek.

Bronzová (9/10) Po ponoření do vody se vynořte uprostřed ve vzduchové kapse.

Zlatá (1/1) V místnosti s hlavolamem naleznete i zlatou sošku. Důležité je, aby trhliny ve dveřích byly ve stejné úrovni jako trhliny ve sloupech. Toho docílíte tím, že si Lara stoupne na levý panel, který řídí pohyb dveří. Jakmile budou dveře ve stejné rovině, ustupte (zde může nastat chyba, po vstupu na panel a to spuštění animace, proto raději nejprve přes panel proběhněte, nebo udělejte kotoul). Vylezte ke dveřím a přes trhlinu přeskočte na dveře, poté vyskočte pro zlatou odměnu - obrázek.

Stříbrná (3/5) Sošku naleznete v sále s hlavolamem v pravém horním rohu. Dostanete se k ní po horní římse - obrázek.

Stříbrná (4-5/5) V místnosti s mechanismy se nalézají poslední dvě stříbrné sošky. První je v tajné chodbě, hned pod vstupem. Zatlačte vstupní kámen a dojděte si pro odměnu. Poslední soška je ve výčnělku napravo. Pomočí tyčí se přehoupněte na skalní římsu u vchodu ven. Přeručkujte na druhý konec a skočte na tyč napravo od vás, ta se otočí o 90 stupňů a dostane vás na dosah sošky - obrázek.


Peru

Zlaté: 1
Stříbrné: 2
Bronzové: 8


Bronzová (1/8) Vylezte na budovu napravo. Pomocí magnetického háku se zachyťte za lampu a přehoupněte se na druhou stranu ulice. Seskočte dolu a seberte sošku. Ven se dostanete pomocí dřevěné bedny, kterou odtlačte k plotu - obrázek.

Bronzová (2/8) Sošku naleznete na náměstí napravo. Jděte ke kostelu a vlevo, kde chybí zábradlí, přeskočte na střechu. Poté se pomocí železných tyčí dostaňte k sošce.

Bronzová (3/8) Další sošku najdete za budovou se stožárem.

Stříbrná (1/2) Sošku najdete v prvním patře budovy, hned vedle stožáru s vlajkou.

Bronzová (4/8) Je za rohem nalevo od auta s kulometem.

Bronzová (5/8) Naleznete na římse napravo poté, co objevíte mrtvou Sarah.

Bronzová (6/8) Po rozhovoru s Amandou přeskočte na druhou stranu místnosti. U vchodu po pravé straně je soška.

Bronzová (7-8/8) Obě sošky jsou rozmístěny na starém archeologickém nalezišti. Jedna je nalevo za dřevěnými bednami a druhá v rozpadlé dřevěné kůlně.

Stříbrná (2/2) Soška je ve velké místnosti se čtyřmi modrými koulemi.

Zlatá (1/1) Po animaci, kde Lara objeví meč, vyskočte na římsu napravo. Přeručkujte po pravé straně až k lanu. Zachyťte lano a přeskočte na rozbořenou římsu naproti. Přeručkujte nalevo a vlezte do kamenných dveří. Najděte další kouli a odtlačte ji z kopce dolů. Koule prorazí stěnu a spadne na zem. Sešplhejte dolů a kouli dotlačte k prostřední tlakové desce. Tlak dvou koulí vyzvedne sochu výš a odhalí zlatou sošku - obrázek1&obrázek2.


Japonsko

Zlaté: 1
Stříbrné: 4
Bronzové: 6


Bronzová (1/8) Soška se nalézá na střeše budovy v dřevěné bedně.

Bronzová (2/8) V bedně za motorkou najdete další artefakt.

Stříbrná (1/4) Sošku najdete na pravé straně od motorky za papírovými krabicemi.

Bronzová (3/6) Po skoku s motorkou se vydejte do spodní úrovně lešení, na jehož konci je dřevěná bedna.

Bronzová (4/6) Poté, co se dostanete na střechu, projděte dveřmi a na schodišti sejděte dolů. Je zde bedna se soškou - obrázek.

Stříbrná (2/4) Vyjděte po schodišti až nahoru a přes díru v zábradlí přeskočte na trubky. Na jejich konci čeká další soška.

Bronzová (5/6) Sošku najdete v levém rohu kanceláře kapitálového trhu - obrázek.

Stříbrná (3/4) Vylezte v kanceláři schody napravo a otevřete stříbrnou skříň - obrázek.

Bronzová (6/6) Poté, co se vyšplháte na střechu, jděte od balkónu napravo, kde se schovává poslední bronzová soška - obrázek.

Stříbrná (4/4) V té samé místnosti, co byla poslední bronzová soška, najdete i poslední stříbrnou. Ta se nachází od balkónu v místnosti nalevo, ve stříbrné skříni - obrázek.

Zlatá (1/1) Po rozbití okna, za pomocí sochy draka, vylezte nahoru a jděte do místnosti napravo. Najděte červenou truhlu, kterou odtáhněte k rozbitému oknu a shoďte ji dolů. Truhla se rozbije a vy můžete sebrat zlatou odměnu - obrázek.


Ghana

Zlaté: 1
Stříbrné: 4
Bronzové: 5


Bronzová (1-2/5) Obě sošky najdete hned po skoku do vody. První na dně na levé straně, druhou na pravé straně dna.

Stříbrná (1/4) Poté, co spustíte mechanismus, vraťte se zpět do vody a potopte se do jeskyně přímo pod vámi.

Bronzová (3/5) Sošku naleznete v místnosti s nepřáteli, vedle stacionárního kulometu.

Bronzová (4/5) Sošku najdete v místnosti s leopardem v levé části.

Bronzová (5/5) Na poslední bronzovou sošku narazíte, jakmile vylezete z vody.

Stříbrná (3/4) Po honičce s obří koulí slezte po žebříku vlevo a vezměte sošku.

Stříbrná (4/4) V místnosti s velkým vodopádem se nachází poslední stříbrná soška. A to po pravé straně za hnědými dveřmi, na které použijte granát. Pokud granát nemáte, vraťte se k poslednímu vojákovi.

Zlatá (1/1) Dostaňte se do místnosti za vodopádem. Vylezte po schodišti nahoru a stoupněte na desku, což má za následek otevření dveří. Seběhněte dolu a seberte si zlatou odměnu - obrázek.


Kazachstán

Zlaté: 1
Bronzové: 3
Stříbrné: 5


Bronzová (1/5) Sošku najdete napravo od stacionárního kulometu.

Bronzová (2/5) Soška je ve zbrojnici vedle nákladního vozu.

Stříbrná (1/3) Najdete ji pod strážní věží, vedle ošetřovny. Zničte sud s palivem, který zdemoluje plot.

Bronzová (3/5) Soška se schovává v bedně nalevo za hořícím vlakem.

Bronzová (4/5) Až budete sklouzávat dolů a přeskakovat dráty, narazíte na další sošku v místě, kde musíte použít magnetický hák.

Stříbrná (2/3) Sošku najdete v místnosti s generátorem. Nalézá se v železné kleci, na kterou použijete magnetický hák.

Bronzová (5/5) Sejděte dolů od Teslovy zbraně, zneškodněte 3 nepřátele a seberte v rohu poslední bronzovou sošku, která se nachází u věže.

Stříbrná (3/3) Vylezte po konstrukci nahoru. Rozstřelte sud s palivem a seberte sošku.

Zlatá (1/1) Použijte Teslovu zbraň a odházejte 4 bedny napravo. Přesuňte velkou železnou plošinu na druhou stranu. Vystupte a přisuňte železnou bednu, z které skočte na římsu po uvolněných bednách. Přeručkujte za roh a seskočte na plošinu. Přeskočte na další plošinu a odtamtud na poslední plošinu. Z ní přeskočte do výklenku naproti a zlatá trofej je vaše - obrázek.


Anglie

Zlaté: 1
Stříbrné: 5
Bronzové: 9


Bronzová (1/9) V bedně za kovovou mříží od klimatizace.

Bronzová (2/9) Za dveřmi, které otevíráte mečem napravo.

Bronzová (3/9) Sošku naleznete napravo od dvojice rytířů.

Stříbrná (1/5) Sošku objevíte ve skladišti za železnou mřížkou napravo. Použijte vysokozdvižný vozík a dřevěnou bednu.

Stříbrná (2/5) S vysokozdvižným vozíkem vjeďte do hrobky a rozbijte rakev.

Bronzová (4-5-6/9) Najdete ji v místnosti, kde se s vámi zřítí vysokozdvižný vozík. Jedna je napravo od vás a druhá nalevo. Třetí naleznete o patro níže.

Stříbrná (3/5) Nalevo v místnosti s pastmi. Použijte železnou klec na zablokovaní mechanismu. Pokud chcete zlatou odměnu, protáhněte jednu z krabic přes třetí past. Přistavte si bednu k římse nalevo a na jejím vrcholu stiskněte kamenné dveře s označením I. Poté vše zopakujte na římse napravo, kde zmáčknete kamenné dveře s označením II.

Bronzová (7/9) Sošku najdete v místnosti s dvěma lustry. Použijte magnetický hák, pomocí něhož rozhoupejte lustr, který rozbije mříž a odměna je vaše.

Bronzová (8/9) Sošku objevíte v kanálu s vodou. Skočte do vody, zatáhněte za páku a plavte do výklenku naproti.

Stříbrná (4/5) Ve vodním kanále vedle druhé páky. Použijte rakev jako vor a magnetický hák na přitahovaní pomocí kovových předmětů.

Stříbrná (5/5) Až vstoupíte do velkého sálu s chrámem, vylezte nahoru a v pravém horním koutu najdete poslední stříbrnou odměnu - obrázek.

Bronzová (9/9) Po dobrodružství s dvěmi příšerami najdete i poslední bronzovou odměnu. Sestřelte lano, skočte na jeden ze dvou štítů a poté na lano.

Zlatá (1/1) Až se dostanete do místnosti, kterou jste dříve slézali, zatlačte na kamenné dveře označené nápisem III. Otevřou se tajné dveře a zlatá trofej je vaše - obrázek.


Nepál

Zlaté: 1
Stříbrné: 6
Bronzové: 9


Bronzová (1/9) Soška se nachází pod sloupem na druhé straně hřebene, za železnou tyčí - obrázek.

Stříbrná (1/6) Po přeskakovaní rampouchů se chytněte římsy a přeručkujte za roh. Poté vyskočte na hořejší římsu a odtud přeručkujte doprava.

Stříbrná (2/6) Sošku najdete schovanou za ledem, těsně před jeskyní. Led rozstřelte - obrázek.

Bronzová (2/9) Soška se skrývá pod křídlem letadla.

Stříbrná (3/6) Napravo od trosek letadla. Vyskočte na ledovou římsu vpravo a pomocí magnetického háku strhněte železné trosky. Za nimi naleznete stříbrnou odměnu.

Bronzová (3/9) Poté, co se dostanete do jeskyně, se otočte a hákem seberte odměnu ve výklenku naproti.

Bronzová (4/9) Jakmile budete přeskakovat přes dva rampouchy, tak po levé straně se v malém výklenku nalézá další odměna. Jsou dva způsoby, jak jí získat: 1) Skočte na plošinu napravo od rampouchů, vyvažte jí, pomocí háku získejte odměnu a rychle skočte na římsu naproti. 2) Vylezte na ledový most, otočte se a hákem seberte trofej.

Zlatá (1/1) Jakmile se dostanete na ledový most, spusťte se z něj na římsu napravo od místa, odkud jste přišli. Po chvilce narazíte na zlatou odměnu - obrázek.

Bronzová (5/9) Hned poté, co vylezete z jeskyně, najdete další trofej po levé straně.

Stříbrná (4/6) Vylezte na nejbližší sněhovou návěj a střelte proti ledové stěně napravo od vchodu, kterým jste přišli. Stěna se zřítí a odhalí další trofej - obrázek.

Bronzová (6/9) Vylezte na prostřední návěj a proskákejte se doprava tam, kde stál muž s granátometem. Čeká tu další odměna.

Bronzová (7/9) Sošku naleznete po vstupu do jeskyně v levém výčnělku.

Stříbrná (5/6) Až se dostanete na plavoucí kry, vydejte se nalevo, na jejichž konci najdete trofej - obrázek.

Stříbrná (6/6) V chrámu s velkým Buddhou sejděte schodiště napravo a rozstřelte kamennou desku - obrázek.

Bronzová (8-9/9) Sošku najdete na druhé straně chrámu, po levé a pravé straně schodiště.


Lařino panství

Magnetický hák naleznete v Zipově kanceláři. Aktivujte notebook, který otevře sejf. Pistole najdete v Lařině pokoji. Zatáhněte za obě dýky. Baterka je na stole ve studovně. Většinu odměn není těžké najít, až na tu poslední zlatou. Vedou k ní tři vodítka/hádanky:

1. vodítko - jděte do studovny, hned po vaší pravé ruce je dřevěná deska, kterou rozstřelte. Vytáhněte stojan na knihy a umístěte ho na jednu z dvou plošin u stolu. Poté sestřelte další stojan na knihy, napravo u schodů a umístěte ho na poslední plošinu. Otevřou se tajné dveře, do kterých vlezte. Najděte sochu s vyplazeným jazykem a aktivujte jí, objeví se kamenná stěna s další nápovědou - obrázek.

2. vodítko - běžte do místnosti s bazénem. Použijte magnetický hák a povytáhněte kopí velkých soch. Dojděte k lehátkům v pravém rohu a skočte na sloup, z něhož se přehoupnete na kopí. Takto se dostaňte na balkónek naproti. Najdete zde dvě sochy. Střelbou do nich je otočte zády k sobě. V tom se objeví další deska s nápovědou - obrázek.

3. vodítko - jděte zpět do studovny a aktivujte čtyři knihy, co vyčnívají z knihovny. Odhalí se deska s nápovědou. Vraťte se zpět do haly, dojděte až ke dveřím do Lařina pokoje, najdete zde sochu s vyplazeným jazykem. Druhá se nalézá v patře naproti. Použijte magnetický hák a spusťte 3 kopí nalézající se u stropu do Zipovy kanceláře. Nyní aktivujte jednu sochu, přeskočte přes kopí a aktivujte druhou sochu. Po animaci seskočte k soše Athény a střelbou jí otočte tváří ke slunci. Stoupněte si na panel před schody a zlatá odměna je vaše - obrázek.

Stáhněte si: Demo, Patch, Intro, Videa, Trailery, Patch, Cheaty...

Související články: Tipy a návod, Recenze, Preview, Novinky, Tomb Raider: Angel of Darkness recenze, Tomb Raider Chronicles recenzeMedik
editor: jd


 
 

Nejnovější články