Lemmings
Věková dostupnost

Lemmings

Články

Britská pošta vydala známky podle počítačových her

Nemusíte být zrovna filatelista, abyste dokázali ocenit krásu některých designů poštovních známek a myšlenek skrytých za jejich celou sadou. Na známkách se objevují slavné osobnosti ze současnosti i historie, krásné scenérie a jak to tak vypadá, i snímky z britských her z 80. a 90. let minulého století.

Retro GamesPlay: hrajeme legendární puzzle plošinovku Lemmings

Často bývají udáváni jako vzor hlouposti a bezmyšlenkovitého jednání, které může vést až k smrti. Kdyby pro akty naprosté hlouposti neexistovala Darwinova cena, určitě by se jmenovala Cena pro největšího lumíka. Pětadvacet let stará hra Lemmings od DMA Desing a Davida Jonese (GTA 1 a 2, Shadow of the Beast, Crackdown) s Mikem Dailym tento stereotyp na jednu stranu potvrzuje, protože v této logické plošinovce umírají lumící po desítkách, na druhou stranu za to sami nemohou – v roli velitele je na hráči, kolik a jak příšernou smrtí jeho lumíci pojdou, nebo naopak přežijí při výkonu svých specializovaných rolí.

Volné chvíle s PMD 85: Jak vznikaly hry pro nejznámější československý osmibit

Když se v dubnu 2013 konala na pražské ČVUT vzpomínková akce „30 let osobních počítačů v Československu“, jedním z přednášejících byl inženýr Roman Kišš, konstruktér stroje, který dnes známe jako PMD 85. Hned jak dozněl potlesk, nahrnula se dopředu skupinka kyberhipsterů s péemdéčky v podpaží a prosili mistra, aby jim je podepsal. PMD je totiž dodnes legenda. Jednak díky tomu, že se jednalo o jeden z mála „úspěchů“ socialistického počítačového průmyslu, a také díky řadě her, které pro ně v osmdesátých letech vznikly, a frčely v počítačových učebnách škol i pionýrských domů.

Bleskovky

  • 20. 12. 2018 - Sony vydalo novou iteraci legendárních Lemmings, jsou na mobily a prošpikovaní mikrotransakcemi.

Hodnocení Metacritic:
76/100