Knytt Underground

Knytt Underground

Články

Sledujte předváděčku osmnácti nezávislých her pro Wii U

Nejen tvorbou Nintenda, ale i nezávislou tvorbou je živo Wii U. Dokazuje to i tohle video, v němž se krátkými sekvencemi představuje osmnáct her, které vznikají v evropských a australských nezávislých studiích. Navíc vás tyhle hry mohou zajímat i když třeba zatím poslední konzoli od Nintenda nemáte.

Tvůrce Knytt her vás potěšil hrou zdarma - stahujte Great Work

Proč si v té záplavě free to play her, které lze hrát zdarma, ale jen do určitého okamžiku, nedopřát něco, co je zadarmo komplet. Navíc hezkého, zábavného, s atmosférou, jakou jinde jen stěží najdete. Něco od Nicklase ‘Nifflas’ Nygrena, který těsně před koncem roku 2012 vydal moc pěkné dílko Knytt Underground. O tom však řeč není, tentokrát mám na mysli The Great Work pro PS, OSX a Linux, čili hru, kterou Nifflas vytvořil na zakázku pro švédský dokumentární film Alkemistens År o dobře placeném IT obchoďákovi jménem Christer Böke, který si vzal rok dovolenou, aby se naplno mohl věnovat alchymii.

Vydejte se s Nifflasem do jeho nové hry Knytt Underground

Naši nejlepší nezávislou hru za rok 2012 už jsme sice vyhlásili, a protože každému z nás v TOP 5 logicky něco chybělo, jelikož skvělých indie her vyšlo něúrekom, tak v lednu vás čeká poněkud důkladnější výpis toho, co by vás nemělo v indie kategorii za rok 2012 minout. Marek už si na tom brousí zuby a mám takové tušení, že v seznamu her nebude chybět ani Knytt Underground od Nifflase (vl. jménem Nicklas Nygren).
Hodnocení Metacritic:
79/100