Xbox 2 bude běžet na frekvenci 5 GHz?
zdroj: tisková zpráva

Xbox 2 bude běžet na frekvenci 5 GHz?

19. 1. 2004 12:12 | Hardware | autor: Redakce Games.cz |

Někdo moudrý kdysi řekl, že na skleróze je krásné to, že při ní člověk objevuje stále něco nového.

S hardwarovými spekulacemi je to podobné. Minulý týden byl na události opravdu štědrý, ale stejně jako minule se mnoho z nich pro svojí ubohou věrohodnost do normálních hardwarových novinek zařadit nedalo. Na druhou stranu, nikdo s určitostí nemůže říct, jestli je na nich něco pravdy nebo jsou od základu vymyšlené. Zde je jedna taková spekulace za všechny:

    Procesor pro Xbox 2 bude na frekvenci 5 GHz.
Že procesor pro Xbox 2 bude vyrábět IBM je všeobecně známo. Fandové Xboxu se toho s nadšením chytili a zaplavili internet řadou informací "z důvěryhodného zdroje", či zdroje "blízkého firmě". Podle těchto informací má už teď IBM první vzorky 0.065 mikronovou technologií vyrobených 64-bitových čipů, které mají být připraveny pro sériovou výrobu v horizontu 12-18 měsíců. Díky nové technologii by prý měly hravě překonat frekvenci 3 GHz a dokonce by jim měla umožňovat někdy kolem roku 2005 překročit 5 GHz bariéru.

A jaké je procento pravděpodobnosti této zprávy? Dostat se ke "zdroji blízkého firmě" je takřka nemožné, obzvláště u IBM a Microsoftu. Zpráva zřejmě vychází z předpokladu rychlosti budoucího vývoje. V roce 2005, ale spíše 2006, by už totiž mohl mít 0.065 mikronovou technologii a 3 až 5 GHz čipy doslova kdekdo. IBM nevyjímaje. Zatím ale nikdo neprozradil, čím nebo jak se budou chladit.
zdroj: TeamXbox

cappy

Nejnovější články