zavřít

Update 3.50 pro PlayStation 4 umožní remote play z PC a Macu

PlayStation 4

- Hardware autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Softwarový update konzole PlayStation 4, který by měl být během dneška k dispozici, má číslo 3.50, ale mnohem lépe zní jeho kódové označení Musashi. Spíše než číslo či jméno je ale důležitější jeho obsah. Asi nejvýraznější novou funkcí je možnost remote play na PC a nebo Macu, takže v případě, kdy z nějakého důvodu není volná televize můžete nahradit výstupní zařízení monitorem svého počítače.

Podmínkou je mít Windows 8.1 a vyšší, respektive OSX 10.10 či 10.11. K ovládání vám postačí váš DualShock 4, který USB kabelem připojíte k počítači. K dispozici bude volitelné rozlišení a framerate podle toho, jak rychlé máte internetové připojení. Maximem je ovšem 720p a 60fps. K propojení počítače s konzolí použijete Remote Play Installer, který najdete zde.

I když nemáte problémy s nedostupností televize, Musashi nabídne i další nové funkce. Kupříkladu se konečně můžete schovat před kamarády do offline módu. Tedy, vy jste stále online, ale vás účet se tváří, že momentálně není aktivní. Takže můžete v klidu hrát či sledovat video, aniž by vás někdo pořád rušil. 

Naopak podporu družení najdete v celé řadě dalších přidaných funkcí. Můžete si aktivovat upozornění na připojení kamaráda, ze základního menu konzole můžete rovnou skočit do hry ke kamarádovi. Nově půjde i plánovat herní seance, kdy prostě nastavíte event, určíte v jaké hře, počet hráčů a také můžete přidat pozvánku pro konkrétní lidi. Jakmile event začne, všichni registrovaní jsou automaticky přidaní do jedné party v dané hře. Výhodou je, že nemusíte zvát jen přátele, event jde sdílet i do nějaké skupiny, kde se mohou přihlásit i „cizí“ hráči.

Tagy: hardware update

Zdroje: US PlayStation blog

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.