HW aktuality: přetaktování Athlonu FX, THX@EA
zdroj: tisková zpráva

HW aktuality: přetaktování Athlonu FX, THX@EA

2. 10. 2003 10:10 | Hardware | autor: Redakce Games.cz |

-  Athlon FX na 3,05 GHz? Ale proč by ne :) V poslední době se totiž strhl doslova zápas o...

Athlon FX na 3,05 GHz? Ale proč by ne :) V poslední době se totiž strhl doslova zápas o nejúspěšnější přetaktování tohoto nového procesoru o AMD, o němž jsme psali podrobněji v HW tématu). Posledním úspěchem, kterého dosáhl jeden japonský overclocker, byl Athlon FX 2,2@3,05 GHz (!). Jak vypadá chlazení takového pekelného monstra se můžete podívat na Guru3D.

Electronic Arts jsou první herní firmou, která získala certifikaci pro známý zvukový standard THX, díky čemuž se můžete těšit na kvalitní zážitek z hraní takto ozvučených titulů jako Lord of the Rings: Return of the King, Need for Speed: Underground, James Bond 007: Everything or Nothing, SSX 3 a Medal of Honor: Rising Sun - více o tom na GameSpotu.

Benchmarky Athlonu 64 (FX) zveřejněné před časem na Tom´s Hardware byly „zavádějící“. Omylu se recenzenti dopustili, když místo výsledků Pentia 4 Extreme Edition 3,2 GHz zahrnuli i výsledky tohoto procesoru na 3,4 a 3,6 GHz. Vysvětlení? Procesory dodávané Intelem novinářům měly otevřený multiplikátor, takže přetaktování nebyl problém a autoři chystali jiný článek, pro který chtěli naměřené hodnoty využít. Skóre, které dosáhly přetaktovaná Pentia 4 EE byly odstraněny (thx Doupik).

Radeon 9800XT, o kterém jsme psali ve včerejší novince, byl skutečně uveden ve slavném vězení Alcatraz v San Franciscu a kolegové z X-Bit Labs přinesli zajímavé fotografie z této akce. Pokud si chcete přečíst o zážitcích přímo z místa činu, můžete využít diskusní fórum na jednom fanouškovském webu (thx M.Taborsky) nebo aktuální interview o Half-Life 2 na GameSpotu.

Na TeamXboxu spekulovali o tom, že procesory do chystané konzole Xbox 2 má údajně vyrábět IBM, ale link na zprávu už nyní nefunguje, což se dá vysvětlovat mnoha způsoby....

celeb

Nejnovější články