zavřít

Hry od Electronic Arts nejlépe na nVidii

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Dnes se na Yahoo objevila zajímavá tisková zpráva, ve které společnosti nVidia a Electronics Arts oznámily, že se nVidia stala "preferovaným" partnerem pro vývoj her vydávaných pod hlavičkou Electronic Arts.

Mezi takové hry budou patřit další přírůstky do sérií Madden Football, Command & Conquer, James Bond 007, Tiger Woods PGA TOUR Golf, Battlefield 1942 a další. To přeloženo do srozumitelné řeči znamená, že pokud si budete chtít naplno vychutnat třeba NHL 2004 v maximální rychlosti a se všemi vychytávkami, zřejmě budete muset mít v počítači grafickou kartu od nVidie.

Electornic Arts také ohlásili, že jejich vývojová studia budou primárně vyvíjet hry na nových 3D čipech nVidia GeForce FX a že budou dále diskutovat možnost použití zvláštních efektů a specifických technologií nVidie. První hrou, kde by se tyto technologie měly objevit, bude koncem léta americký fotbal Madden NFL 2004. V budoucnu také všechny krabice a obaly her od Electronic Arts ponesou logo: "NVIDIA: The Way It's Meant to Be Played", aby upozornily potenciální zákazníky, že právě tato hra je designována přímo na hardware od nVidie a že na ní poběží nejlépe.

A co k tomu dodat? Po nedávných dohadech kolem Half-Life 2 je EA první společností, která dala takto okatým způsobem jasně najevo, který hardware a které 3D čipy upřednostňuje. A ať pátrám v paměti jak pátrám, nemůžu si vybavit, kdy naposledy nějaký takto významný herní vydavatel zveřejnil byť jen nepatrnou zprávičku o tom, že by výhradně podporoval čipy od konkurenční firmy ATi...

zdroj: HomeLan

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.