Ether One

Ether One

Články

GamesPlay: hodinový záznam z hraní mysteriózní adventury Ether One

Když se řekne adventura z vlastního pohledu, vybaví se většině z vás pravděpodobně série Myst a starším ročníkům snad ještě Atlantis a další hry od Crya. My už se tohoto zažitého spojení nezbavíme, ale kdo ví, nová generace si možná s žánrem first-person adventur spojí nedávno vydaný titul Ether One, který déle než hodinu hrál Pavel v dalším GamesPlay videu.

Mysteriózní Ether One vyjde s dvojím přístupem k hraní na konci března

Mysteriózní first person adventura Ether One zná konečně své datum vydání. Poměrně originálně vypadající hry se dočkáme už 25. března. Kdybyste náhodou zapomněli o čem Ether One je, tak vězte, že ve hře půjde o prozkoumávání křehkosti lidské mysli. Zajímavé to bude ale dvěma přístupy, které vám Ether One nabídne. Buď se můžete hrou jen tak v klidu potloukat a objevovat svět nebo příběh. Hra vás nebude zatěžovat žádnými puzzly ani žádnou akcí.

Ether One poodkrývá tajemství opraváře vzpomínek

Příběh člověka, který ztratil vlastní identitu a pomáhá duševně nemocným s utříděním jejich vzpomínek tím, že jim do nich vstupuje a aktivně s nimi manipuluje, mě zaujal hned na první pohled. Potenciál k odhalování myriády různých mystérií (kdo jste, kdo je váš pacient, jak to spolu souvisí, proč se vás chce někdo zbavit apod.) je totiž v adventuře Ether One opravdu bohatý, o herních možnostech ani nemluvě. Díky speciálním schopnostem budete moci manipulovat se světy, v nichž se octnete, a s pomocí fragmentů vzpomínek řešit klasické adventurní puzzly.

Mysteriózní Ether vás nechá restaurovat cizí vzpomínky

Podíval jsem se na Wikipedii, co je vlastně ether za látku, ale když jsem prvnímu řádku nerozuměl, raději jsem naznal, že tvůrci ze studia White Papers svou chystanou adventuru nazvali Ether proto, že to prostě dobře zní. Ether One, abych byl přesný, se o vaši přízeň uchází na Steam Greenlight, a má jít o dvoudílnou adventuru z pohledu první osoby, která chce „prozkoumávat důležitost a křehkost lidských vzpomínek“.

Bleskovky

  • 29. 4. 2015 - Členové PS Plus programu obdrží 6. května zdarma hry Ether One (PS4), Guacamelee! Super Turbo Championship Edition, The Unfinished Swan (PS4, PS3, PSV), Race the Sun (PS4, PS3, PSV), Murasaki Baby (PSV) a Hohokum (PS4, PS3, PSV).

  • 21. 10. 2014 - White Paper Games se snaží domluvit, aby majitelé Ether One obdrželi zdarma novou verzi, která poběží na Unreal Engine 4 a nabídne podporu Oculus Rift.

  • 20. 10. 2014 - Proč se nepracuje na Xbox One verzi Ether One? Microsoft doposud nikoho z vývojářů nekontaktoval a na Xboxu nehraje ani nikdo z členů týmu.

  • 4. 8. 2014 - Obrazem: První screen z indie titulu Ether One v Unreal Engine 4.

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
82/100
Datum recenze:
9. května 2014
Recenze