zavřít

Pod Čapkovými křídly dorazí do strategie Stellaris mocná robotická impéria

Windows

- Datum vydání autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Žijeme v požehnané době. Když vám toustovač začne dělat divný chrastivý zvuk znějící skoro jako ďábelský chechot, tak ho buď opravíte nebo si koupíte nový, a všechno bude v pořádku. Jenže sci-fi budoucnost strategie Stellaris je poněkud temnější. Tam se vám klidně může stát, že smějící se toustovače jedné krvavé noci provedou násilný převrat, upečou své stvořitele a vytvoří vraždící galaktické impérium. Výskyt robotických (a všeobecně syntetických) ras teď bude ještě rozšířen díky chystanému DLC Synthetic Dawn, které vyjde 21. září.

Roboti se vám sice mohli vzbouřit už v základní verzi, ale Synthetic Dawn z nich konečně udělá plnohodnotné civilizace. Po instalaci DLC budete moci hrát za jedno ze tří různých robotických impérií. Jedno z nich se pokouší exterminovat všechny organiky a na diplomacii nemá ani pomyšlení. To druhé chce asimilovat bytosti z masa a kostí do svého centrálního mozku. No a to třetí, nejsympatičtější pro všechny lenochy a povaleče, považuje za svůj cíl zbavit všechny inteligentní bytosti potřeby pracovat, aby si mohly jen užívat. A když je k tomu bude muset donutit násilím, tak budiž.

I kdyby se vám za roboty hrát nechtělo, neznamená to, že jejich chňapavým ocelovým pažím zcela uniknete. V hlubinách vesmíru totiž můžete narazit na nový typ nesmírně mocného robotického padlého impéria. To mělo kdysi za úkol chránit galaxii před jakousi strašlivou hrozbou, ale za ty věky se něco pokazilo a chování milých ochránců se stalo zcela nepředvídatelným. Možná vám tváří v tvář zničení pomůžou celou svou silou, možná zatlučou poslední hřebíček do vaší rakve.

To všechno pochopitelně provází i nové portréty a modely, a je sympatické, že zdaleka ne všechny jsou humanoidní. Houbovití mimozemšťani si tak budou moci postavit houbovité roboty a následně jimi být svrženi, a to samé platí i o broucích, ptácích, žábách a tak dále.

DLC je provázeno updatem zdarma pro všechny vlastníky původní hry, který je pojmenován po jednom, nebo vlastně možná spíš dvou českých umělcích – konkrétně bratřích Čapkových, kteří dohromady zpopularizovali slovo „robot“. Kromě všemožných úprav balancování a menších dodatků přináší systém moddingu robotů. To znamená, že si budete moci postavit přesně takový druh robota, jaký zrovna potřebujete – specializovaného na zemědělství, na těžbu, nebo na cokoli jiného, co vás napadne.

Se všemi možnými příběhovými updaty a DLC je mi úplně jasné, že Stellaris bude téměř k nepoznání od hry, kterou jsem před více než rokem recenzoval. Zajímalo by mě, zda se Paradox odhodlá vývoj nových dodatků ukončit a prohlásit titul za definitivně hotový – to by mě pravděpodobně přesvědčilo k alespoň krátké návštěvě.

Spíš si ale myslím, že studio bude pokračovat s úspěšnou politikou známou například z vynikající středověké strategie/feudálního simulátoru Crusader Kings II, která zahrnuje vydávání spousty DLC a postupné rozšiřování celého projektu do obřích rozměrů. A koneckonců, kam jinam nacpat všechny své bláznivé nápady, než do neprozkoumaných končin vesmíru? Roboti jsou určitě dobrý přídavek. Pokud si je chcete dopřát, vyjde vás to skrze Paradox Plaza na 10 eur.

Tagy: strategie vesmírný

Zdroje: tisková zpráva

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.