zavřít

Datadisk Utopia do Stellaris přinese megastruktury, cestu k dokonalosti i lepší zotročování poražených

Windows

- Video autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Už 6. dubna bude k dispozici první datadisk pro povedenou vesmírnou strategii Stellaris od Paradoxu. Nese název Utopia a naznačuje jednu z možností, kam můžete svou říši směřovat, ovšem zdaleka tím nevystihuje všechny novinky, které toto rozšíření přináší. Dá se říci, že Utopia vám umožní dotáhnout rozvoj vašeho galaktického impéria takřka k dokonalosti. Všechny důležité novinky vám názorně představí souhrnné video.

V první řadě to jsou megastavby, což neznamená opravdu velké budovy. Musíte myslet v kosmickém měřítku, což znamená prstencová světy, Dysonovy sféry (koule či alespoň klec, která obklopuje hvězdu a čerpá většinu její energetické produkce) a další megalomanské plány. Pokud vám už na planetě dochází místo, k dispozici budou habitaty - vesmírné „paneláky“, kam můžete dál expandovat svou narůstající populaci.

Odhlédněte ale od architektonické činnosti a raději se zaměřte na prostého člověka, ještěra či inteligentní houbu. Rozvojem svého živočišného druhu totiž můžete dospět k dokonalosti nebo se jí alespoň přiblížit. Nový systém Ascension umožňuje rozsáhlý vývoj vašeho druhu k některému ze tří cílů – syntetické evoluci, kdy odhodíte nedokonalé organické schránky, biologické dokonalosti, kdy se budete smát všem těm, kteří si neumí vytvoří takřka bezchybné tělo z masa a… čehokoliv co vám zrovna koluje něčím, co by mohly být žíly. Poslední směr kašle na hmotné tělové statky, a jde cestou rozvoje duševních schopností. Kdo by nechtěl nakonec překročit hranice našeho vnímání a napojit svou mysl do jiné reality?

Kromě toho Utopia nabídne i nové možnosti ovlivňování primitivních druhů skrze indoktrinaci. Hvězdná flotila by to možná neschvalovala, ale pomocí tohoto systému jde vštěpovat těm prostším rasám svoje zásady. A mohou být rády, že jste tak ohleduplní, protože nový systém zotročování dobytých ras umožňuje udělat z jejích členů třeba bojové otroky, prosté domácí služebníky nebo jedince chovné kvůli masu. Dobrou chuť.

Vydání Utopie doprovodí, jak už je u Paradoxu zvykem, velký update, který nese název Banks po slavném spisovateli science fiction Iainu Banksovi. V něm najdete nový systém frakcí, možnost udělovat jednotlivým podřízeným rasám rozdílná práva a také mnohem větší svobodu v úpravách vlády ve své říši.

Tagy: strategie vesmírný datadisk

Zdroje: tisková zpráva

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.