zavřít

Half Life remake Black Mesa má konečně datum vydání!

Windows

- Datum vydání autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Hrozí zcela reálné nebezpečí, že brzy přijdeme o další vaporware modlu a tím pádem i další terč, do kterého se dalo strefovat sarkastickými průpovídkami, vztaženými na to neustále odkládané vydání. Je sice pravda, že v případě fanouškovského Half-Life remaku Black Mesa nebyly vtípky a úšklebky tak kruté, jako u Duke Nukem Forever, ale čím menší byla důvěra v to, že Black Mesa vyjde, tím ostřejší rétoriku všichni vedli. Až letos v červnu se tvůrci s hrou připomněli novými obrázky a na začátku srpna pak naději, že se věci hýbou správným směrem, oživilo nové video se záběry z hraní. To už všem zlým jazykům trošku zatrnulo, protože bylo vidět, že se něco okolo hry děje, ale nikdo asi nepředpokládal, jak rychlý naberou věci spád a üž vůbec ne to, že Black Mesa vyjde už 14. září tohoto roku. To znamená za necelých 12 dní, chápete to! Má to však celé jeden malý háček.

Tím háčkem je fakt, že za necelé dva týdny vydají tvůrci nehotovou verzi své zdarma šiřitelné hry. Hrát budete moci skoro celou hru, ale na Xen a navazující levely si budete muset počkat. Jak píší tvůrci, čeká vás tedy nějakých 8-10 hodinek zábavy, která snad bude příjemná, přičemž na zbytku hry se nyní usilovně maká, aby mohl vyjít, co nejdříve. Není to tedy zcela ideální, ale oceňuju odvahu vývojářů jít s kůží na trh tímto způsobem: místo, aby nás nechali na hru čekat dalších X měsíců, tak poměrnou část vydají už nyní. Zbývá tedy dodat, že jediné, co budete k hraní Black Mesa potřebovat, je alespoň jedna Source engine hra aktivovaná na Steamu nebo jen zdarma dostupné Source SDK, jak správně dí Urug v diskusi pod článkem. Ale předpokládám, že minimálně HL2 tam máte aktivovanou všichni, takže jste v suchu a můžete se těšit. Vzhledem k tomu, že jsem už dávno zapomněl valnou většinu scén z HL, tak si na Black Mesa brousím zuby, co vy?

Tagy: akční remake modifikace

Zdroje: Machinima,Black Mesa

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.