zavřít

Výsledky & plány Take2: Vice City, Duke...

- Byznys autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Vydavatelská společnost Take Two zveřejnila finanční výsledky za první kvartál svého fiskálního roku 2003, kdy se její příjmy oproti stejnému období vloni zvýšily o celých 45%.

Jak asi předpokládáte, největší podíl na tomto čísle má vydání PS2ového hitu Grand Theft Auto: Vice City (recenze 95%), jehož 8 a půl milionu prodaných kopií zajistilo firmě 68% veškerého zisku v tomto kvartálu.

Ačkoliv Take2 její příjmy z takto výborné hry přejeme, přeci jen nás více zajímají plány do budoucna. Mezi nejočekávanější a také výdělečně nejnadějnější hry patří i další projekt od Rockstar Games, který se jmenuje Manhunt a vyjde ještě letos. Možná více poodhalí květnová E3. Až ve fiskálním roce 2004 nás potěší druhý díl jedné z nejlepších akčních her všech dob Max Payne, zato již v druhé půlce fiskálního roku 2003 by měly vyjít Serious Sam 2, Railroad Tycoon 3 a Hidden and Dangerous 2. Na konci tohoto období se také objeví další titul původem z Česka, a to Mafia ve verzi pro PS2 a Xbox.

Zajímavá debata se strhla též kolem stále odkládaného Duke Nukem Forever, o kterém se poprvé promluvilo v roce 1998. Hru, jejíž jméno zná díky délce vývoje celý svět, si Take2 stále nechává na svém release listu, jak se ale stalo již pravidlem, žádné podrobnosti nebyly sděleny. Společnost se pouze nechala slyšet, že oznámí datum vydání této FPS minimálně 90 dní předem a že kvůli častým, či spíše permanentním, zpožděním ji postihnou jisté rozpočtové škrty. Prezident vývojového studia 3D Realms Scott Miller však zase vyrukoval s tím, že DNF byl vždy financován z kapsy tvůrců a že tedy tyto změny nemají na stav věcí žádný vliv. Asi všichni budou souhlasit, že zrovna v tomto případě to je bezpochyby pravda :)

kate

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.