zavřít

Velký průvan ve společnosti Blizzard

- Byznys autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Divné věci se dějí za zdmi velmi známé vývojářské společnosti Blizzard, která má na svém kontě takové tituly jako Diablo, Warcraft ad.

V noci na dnešek proletěla tiskem informace, že čtyři členové Blizzard North opustili své pozice a vydali se hledat nové příležitosti. Ono by nešlo o nic tak výjimečného, kdyby to nebyli takoví lidé, jako jsou Erich Schaefer, Max Schaefer a David Brevik, kteří společnost spoluzakládali a také vicepresident Bill Roper. Tito čtyři jsou navíc i autory slavného Diabla a to - uznejte sami - se zdá být pro Blizzard dosti citelná ztráta.
Nicméně, Mike Morheime, prezident společnosti a také její spoluzakladatel, se k celé věci vyjádřil ve smyslu, že všem bylo velkou ctí spolupracovat s takovými osobnostmi, že tito jedinci byli velkým přínosem, a že jim za jejich dobře odvedenou práci děkují a přejí jen to nejlepší do dalšího života. Zároveň oznámil, že úspěch Blizzardu není závislý na jedné osobě ani na malé skupince jednotlivců a je přesvědčen, že týmy, které ve společnosti ještě zůstaly, budou schopny pokračovat ve vývoji projektů patřících mezi ty nejlepší na světě. Blizzard ani nevěří, že by resignace výše uvedených členů mohla zapříčinit nějaké výrazné odklady nebo dlouhodobě negativně poznamenat sérii Diabla a jiných projektů, které jsou v současné době ve vývoji. Nedávno byl vypuštěn datadisk Warcraft III: The Frozen Throne a usilovně se dokončuje taktická akce Starcraft: Ghost pro konzole a masivně multiplayerová RPG World of Warcraft.

Redaktorům z GameSpotu to ale nedalo a telefonicky se spojili přímo s Billem Roperem, aby jim situaci vysvětlil. Pan Roper se nechal slyšet, že tento náhlý odchod je výsledkem série několika rychle po sobě jdoucích událostí. Roper přiznal, že velkou roli přitom sehrálo vedení Vivendi Universal, když jim neumožnilo se do rozhodování o dalším směru týmu zapojit. Pokud jde o další osud skupiny, Roper prý prohlásil, že je nic nezastaví a opět začnou pracovat na nějakém novém herním projektu. Nápadů mají prý mnoho a o zkušenostech nelze pochybovat. Určitě o čtveřici Schaefer, Schaefer, Brevik a Roper zanedlouho uslyšíme znovu.

zdroj: PR, GameSpot

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.