zavřít

UFO: Aftermath debutuje na 7. příčce v Anglii

- Byznys autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Po nějakém čase vám opět nabízíme žebříčky komerčně nejúspěšnějších her ve...

Po nějakém čase vám opět nabízíme žebříčky komerčně nejúspěšnějších her ve světě, které jsou o to potěšující, že v nich máme také svého zástupce. Konkrétně strategie UFO: Aftermath od brněnského Altaru se za první týden prodeje ve Velké Británii vyhoupla na slušné 7. místo a předběhla tím i dlouhodobý bestseller The Sims. Otázkou zůstává, jestli si tuto pozici udrží i po rozkřiknutí problému ohledně špatně vylisovaných orginálních CD s anglickou verzí (info). Možná i proto nebo kvůli výrobě v Rakousku se netrpělivě očekávané uvedení hry na domácí trh posunulo z původně zamýšleného včerejška na pátek. Několik stovek zákazníků, kteří si UFO: Aftermath s exkluzivním bonusem dosud předobjednali z Tiscali GameShopu, tedy musí ještě pár dnů vydržet.

Německo (GfK, 39.týden):
1. Jedi Knight: Jedi Academy
2. C&C: Generals Zero Hour
3. C&C: Generals
4. Mercedes-Benz World Racing
USA (NPD Techworld, konec září):
1. MOH: Allied Assault Breakthrough
2. C&C: Generals Zero Hour
3. Jedi Knight: Jedi Academy
4. Homeworld 2
5. Greyhawk: Temple of Elem.Evil
Velká Británie (ELSPA, k 4.10.):
1. MOH: Allied Assault Breakthrough
2. C&C: Generals Zero Hour
3. Jedi Knight: Jedi Academy
4. Championship Manager 4
5. Homeworld 2
6. The Sims: Superstar
7. UFO: Aftermath
8. Age of Mythology: The Titans
9. The Sims
10. Warhammer: Fire Warrior

Jak můžete sami vidět, pořadí na špičkách žebříčků v jednotlivých zemích je nezvykle identické (MOH: AA přídavek, Jedi Academy, Zero Hour) a takřka jediné, co je odlišuje, jsou preference toho kterého národa. Zatímco Němci podporují automobilku Mercedes-Benz pořízením jejich závodů World Racing, Britové nedovedou žít bez fotbalového Championship Manageru a Američané se zase nejraději ponoří do RPG Greyhawk postaveném na pravidlech AD&D nebo jsou starosty velkoměst v datadisku Rush Hour pro SimCity 4. A pokud by vás náhodou zajímalo, jaký titul si vede ve Velké Británii nejlépe při sečtení čísel za všechny platformy, budete možná překvapeni - je jím totiž díky konzolím golfová simulace Tiger Woods PGA Tour 2004 od Electronic Arts, jejíž PC verze je ale až čtrnáctá.

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.