zavřít

Sony vesele prodává, Nokia omezuje hry

- Byznys autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Společnost Sony Computer Entertainment America Inc.

přišla včera s oznámením, že se jí od okamžiku, kdy snížila cenu konzole PlayStation 2 (případně PS2 Combo Packu) na 149 dolarů za kus, více než zdvojnásobil prodej. A potvrzují to i její hlavní prodejní partneři. Čísla prý ukazují, že za první celý týden od chvíle, kdy cena systému spadla na oněch 149 dolarů, stoupl prodej na 216%. K dnešnímu dni je od snížení ceny uváděno navýšení prodeje o 141%, v porovnání se třemi předchozími týdny. Neustálým navyšováním prodeje těchto herních systémů si společnost Sony Entertainemnt America Inc. a PS2 jako taková neustále utužují svou pozici na vrcholu žebříčku daného průmyslu. Stejně tak je v tuto chvíli jejich dominantní postavení s 26 miliony konzolí po Severní Americe, resp. s jednou prodanou konzolí na každé čtyři domácnosti a 70 miliony prodanými kusy po celém světě, v podstatě neotřesitelná.
Zdá se, že opačný problém řeší Nokia. Podle agentury Reuters se tato společnost rozhodla silně zredukovat původně plánovaný počet her pro její slavnou N-Gage, takže se do konce letošního roku nesetkáte s dříve (v prosinci 2003) slibovanou stovkou titulů, ale pouze se čtyřiceti hrami. V současné době by prý mělo být k dispozici už nějakých dvacet titulů.

zdroj: PR

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.