Skupina Embracer Group získala dalších osm studií včetně slavného 3D Realms
zdroj: 3D Realms

Skupina Embracer Group získala dalších osm studií včetně slavného 3D Realms

5. 8. 2021 17:00 | Byznys | autor: Patrik Hajda |

Skupina Embracer Group zastřešuje osm samostatně působících společností jako THQ Nordic, Koch Media, Saber Interactive, Coffee Stain či Gearbox Entertainment, pod něž dále spadá dalších 68 vývojových studií. Nyní oznámená akvizice k nim přidá dalších osm herních studií.

Mezi nimi najdete například 3D Realms, studio s 34letou historií, které jistě všichni znáte jako tvůrce legendárního Duke Nukema. 3D Realms ale plodí dodnes a zaměřují se především na nové retro střílečky jako Wrath: Aeon of Ruin či remastery jako Kingpin: Reloaded.

3D Realms mají momentálně ve vývoji šest nových her a na dalších projektech spolupracují se studiem Slipgate Ironworks. To je ostatně druhé z osmi studií, které si Embracer Group přivlastňuje skrze Saber Interactive. Slipgate Ironworks má na svědomí hru Graven.

Společnost Koch Media rovněž spolkla dvě studia – Digixart stojící za adventurou 11-11: Memories Retold a nadcházející novinkou Road 96 a studio Force Field, které operuje výhradně na poli virtuálních her určených pro Oculus jako Landfall, Time Stall a Coaster Combat.

I Coffee Stain je bohatší o dvě studia. Stoprocentní podíl získali ve studiu Ghost Ship Games, které si udělalo velmi dobré jméno kooperativní dolovací střílečkou Deep Rock Galactic. Další stoprocentní podíl získali ve studiu Easy Trigger Games, které se rovněž proslavilo jedinou hrou, ale zato pořádnou peckou Huntdown.

Poslední dvě studia spadají přímo pod Embracer Group. Jedná se o význačné mobilní studio CrazyLabs, které loni zaznamenalo 4,5 miliardy stažení se 110 miliony aktivních uživatelů měsíčně, a studio Grimfrost, které se zaměřuje na merchandise spojený s Vikingy.

Embracer Group očekává, že těchto osm studií a jejich produkty budou v příštím fiskálním roce končícím 31. březnem 2023 znamenat nárůst v tržbách o 5 až 7,5 miliardy korun a z hlediska zisků před zdaněním se počítá s nárůstem od 873 milionů po 1,37 miliardy korun.

Nejnovější články