zavřít

Prodáno (téměř) 10 milionů Xboxů

- Byznys autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Agentura Reuters včera informovala, že celosvětové prodeje konzole Xbox od Microsoftu dosáhly téměř 10ti milionů kusů, konkrétně se jedná o číslo 9,4 milionu.

Tento výsledek tak lehce předčil očekávání a zřejmě za ním stojí i zlevnění konzole z $199 na $179 v půlce května, kterým Microsoft reagoval na podobné snížení cen u konkurenční PlayStation2. Nejvíce Xboxů vlastní Američané (6,2 mil.), v Evropě, Africe a na středním Východu je obliba nižší (2,2mil.) a s jedním milionem prodaných kusů se řadí na třetí místo Asie, především region Japonska. Společnost očekává, že do června příštího roku se celkový počet prodaných kusů všude po světě vyšplhá někam mezi 14,5 až 16 milionů. Co se týče služby Xbox Live, tam se počet zaregistrovaných hráčů pohybuje kolem půl milionu a dle odhadů Microsoftu se toto číslo do příštího léta zdvojnásobí.

zdroj: HomeLan, Yahoo

kate

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.