zavřít

Minecraft: Story Mode na Xboxu 360 radikálně zdražil kvůli zastaralým systémům

iPad Android PlayStation 4 Windows PlayStation 3 Xbox 360 MAC VITA Wii U Xbox One Linux iOS

- Byznys autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

V tuto chvíli si Minecraft: Story Mode běžnou digitální cestou už nekoupíte. Po kolapsu studia Telltale Games jsme byli svědky několika zmizení her, kterým vypršela licence a není nikdo, kdo by ji obnovil. Ale zatímco hry na Steamu zůstanou jejich vlastníkům i po ukončení jejich prodeje, s Minecraftem je to trochu složitější. V případě Xboxu 360 dokonce bizarní. Prodává se tam totiž za nesmyslně drahou částku: 65 liber za jedinou epizodu.

Minecraft: Story Mode zmizí ze všech obchodů 25. června. Do té doby mají všichni majitelé čas stáhnout si všechny epizody do počítače a konzolí. Po tomto datu jejich stažení už nebude možné, takže si soubory radši zálohujte na nějaké bezpečné místo.

Jenže Xbox 360 s úkonem „hra už se nesmí prodávat, ale stále ji její majitelé mohou stahovat“ nepočítal. Když Microsoft zatrhnul v katalogu možnost „ukončit prodej“ u hry pro konzoli minulé generace, zjistil, že tím zároveň došlo k zamezení jejího stahování.

Vysoká cena jednotlivých epizod Story Modu tak není „exkluzivní nabídkou“ a příležitostí, jak z lidí na poslední chvíli vytáhnout další peníze, ale jediným způsobem, jak umožnit hráčům stažení hry a zároveň odradit potenciální kupce.

Hra je technicky vzato v prodeji, takže si s ní majitelé mohou dělat, co chtějí, ale nikdo nový si ji snad už nekoupí. Kdo by byl ochotný dát 1 870 korun za jednu jedinou epizodu, natožpak gigantickou sumu za celou sérii?

Možná by se někdo našel, když jde momentálně o jediný způsob, jak se ke hře pro Xbox 360 dostat digitální cestou. Nicméně sám Microsoft vás vybízí, abyste to nedělali.

Tagy: ukončení adventura Minecraft epizodická hra

Zdroje: Eurogamer.net

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.