zavřít

Evropský a americký žebříček prodejnosti

- Byznys autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Jak se dalo očekávat, nejnovější americký i britský žebříček nejprodávanějších...

Jak se dalo očekávat, nejnovější americký i britský žebříček nejprodávanějších titulů pro PC je ve znamení nástupu Rollercoaster Tycoonu 2, který za velkou louží dokonce odsunul z vedoucí pozice pátý datadisk pro The Sims: Unleashed, který je k dispozici za zvýšenou cenu třiceti dolarů, ale evidentně si to může dovolit. Jinak je vše při starém a pokud bych si chtěl ulehčit práci, stačilo by jen zkopírovat předcházející TOP10 a mírně přeházet pořadí jednotlivých her. Co ovšem vůbec nechápu, je přitomnost The Sims: Deluxe, což je pouze kompilace původní hry, prográmku Sims Creator a prvního datadisku Livin' Large, který nepřinesl nic výjimečného a byl asi tím nejhorším ze všech. Američané zřejmě kupují vše, co má logo The Sims na obalu krabice, a proto bude určitě zajímavé sledovat, jak se do žebříčků promítnou brzy přicházející tituly SimsOnline a SimCity 4.

USA (NPD Techworld, k 19.10.):
1. Rollercoaster Tycoon 2 - Infogrames
2. The Sims: Unleashed - EA
3. The Sims Deluxe - EA
4. Unreal Tournament 2003 - Infogrames
5. Warcraft III: Reign of Chaos - Vivendi
6. The Sims: Vacation - EA
7. Medal of Honor: Allied Assault - EA
8. Battlefield 1942 - EA
9. Hitman 2: Silent Assassin - Eidos
10. Pack 5 Racing Games - Take2
Velká Británie (ELSPA, k 26.10.):
1. The Sims: Unleashed - EA
2. Rollercoaster Tycoon 2 - Infogrames
3. The Sims Deluxe - EA
4. Unreal Tournament 2003 - Infogrames
Německo (Gfk, k 26.10.):
1. Anno 1503 - EA
2. The Sims: Unleashed - EA
3. Rollercoaster Tycoon 2 - Infogrames
4. Battlefield 1942 - EA
5. Unreal Tournament 2003 - Infogrames

Hitparáda našich západních sousedů podle údajů Gfk se nese v podobném duchu, rozdílem je pouze první příčka, na kterou se minulý týden vyhoupla dobyvatelsko-budovatelská strategie Anno 1503 z produkce společností SunFlowers, MaxDesign a EA. Ta je zatím venku jen v německé verzi a první recenze nešetřily chválou, ale na její anglickou kolegyni si ještě nějaký ten týden nebo měsíc počkáme.
zdroj: HomeLan, ELSPA, Gamigo

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.