Čínská kopie Warcraftu se po žalobě Blizzardu stahuje z internetu
zdroj: Archiv

Čínská kopie Warcraftu se po žalobě Blizzardu stahuje z internetu

31. 8. 2019 10:46 | Byznys | autor: Šárka Tmějová |

Momentálně se v souvislosti s World of Warcraft propírají hlavně přeplněné servery Classicu, není to ale jediná zajímavá věc, která se kolem populárního MMO děje. Čínské studio Sina Games v minulých dnech stáhlo svou mobilní a prohlížečovou Glorious Sagu. Důvod? Nejen, že k propagaci na Facebooku a Google Play používá obrázky z WoWka, podle žaloby Blizzardu totiž kopíruje i postavy, zvířátka, zbraně a další součásti lore.

Čínská Glorious Saga anebo Glorious World, jak se hra prezentuje na Google Play, hledáčku právního oddělení Blizzardu příliš dlouho neunikla. „Každá postava z inkriminovaného titulu je přímou kopií postavy z Warcraftu, mnoho z nich má dokonce stejná jména jako ‚Jaina Proudmoore,‘ ‚Gul’dan‘ nebo ‚Malfurion.‘ Každé monstrum, bytost, zvíře i vozidlo z inkriminované hry bylo zkopírováno z Warcraftu. Zbraně, amulety a další předměty byly extrahovány přímo z warcraftích her. Zvukové smyčky a efekty z Warcraftu byly pro danou hru reprodukovány,“ stojí v žalobě.

Glorious zdroj: Archiv

Dokonce i ikonka Glorious Sagy přímo odkazuje na obal posledního datadisku pro WoW, Battle for Azeroth. Blizzard tvrdí, že popularita Warcraftu z něj činí častý terč kopírování, Sina Games naproti tomu prý bezostyšně obírá i další značky, třeba Pokémony, Yu-Gi-Oh nebo Naruto.

Glorious zdroj: Archiv

Nápodoba je sice prý nejvyšší firmou obdivu, to ale Sina Games v době licencování a autorských zákonů nepřihrává žádnou polehčující okolnost. Součástí žaloby je i množství srovnávacích obrázků, kde se Glorious Saga ani nesnaží netvářit jako kopie – i tady je Malfurion lesním elfem, který miluje svou manželku Whisperwind. Tyrande Whisperwind, abychom byli přesní.

Glorious zdroj: Archiv

Blizzard po Sina Games žádá ušlý zisk v maximální výši 150 000 dolarů (skoro 3,5 milionu korun) za každé porušení copyrightu plus náklady na soudní proces a trvalý zákaz provozování Glorious Sagy a jakýchkoliv jiných her parazitujících na jeho značkách. Sina Games už učinili první krok – Glorious Saga podle oficiálního Facebooku náhle končí.

„Vzhledem k určitým nepřekonatelným překážkám musíme oznámit, že hra přestane 29. srpna ve 12:00 fungovat a všechny servery budou uzavřeny. Hráči se již nemohou přihlásit,“ stojí ve facebookovém příspěvku. Blizzard se k tomuto oznámení a případnému stažení žaloby zatím nevyjádřil.

Nejnovější články