zavřít

Čínská kopie Warcraftu se po žalobě Blizzardu stahuje z internetu

Windows

- Byznys autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Momentálně se v souvislosti s World of Warcraft propírají hlavně přeplněné servery Classicu, není to ale jediná zajímavá věc, která se kolem populárního MMO děje. Čínské studio Sina Games v minulých dnech stáhlo svou mobilní a prohlížečovou Glorious Sagu. Důvod? Nejen, že k propagaci na Facebooku a Google Play používá obrázky z WoWka, podle žaloby Blizzardu totiž kopíruje i postavy, zvířátka, zbraně a další součásti lore.

Čínská Glorious Saga anebo Glorious World, jak se hra prezentuje na Google Play, hledáčku právního oddělení Blizzardu příliš dlouho neunikla. „Každá postava z inkriminovaného titulu je přímou kopií postavy z Warcraftu, mnoho z nich má dokonce stejná jména jako ‚Jaina Proudmoore,‘ ‚Gul’dan‘ nebo ‚Malfurion.‘ Každé monstrum, bytost, zvíře i vozidlo z inkriminované hry bylo zkopírováno z Warcraftu. Zbraně, amulety a další předměty byly extrahovány přímo z warcraftích her. Zvukové smyčky a efekty z Warcraftu byly pro danou hru reprodukovány,“ stojí v žalobě.

Glorious

Dokonce i ikonka Glorious Sagy přímo odkazuje na obal posledního datadisku pro WoW, Battle for Azeroth. Blizzard tvrdí, že popularita Warcraftu z něj činí častý terč kopírování, Sina Games naproti tomu prý bezostyšně obírá i další značky, třeba Pokémony, Yu-Gi-Oh nebo Naruto.

Glorious

Nápodoba je sice prý nejvyšší firmou obdivu, to ale Sina Games v době licencování a autorských zákonů nepřihrává žádnou polehčující okolnost. Součástí žaloby je i množství srovnávacích obrázků, kde se Glorious Saga ani nesnaží netvářit jako kopie – i tady je Malfurion lesním elfem, který miluje svou manželku Whisperwind. Tyrande Whisperwind, abychom byli přesní.

Glorious

Blizzard po Sina Games žádá ušlý zisk v maximální výši 150 000 dolarů (skoro 3,5 milionu korun) za každé porušení copyrightu plus náklady na soudní proces a trvalý zákaz provozování Glorious Sagy a jakýchkoliv jiných her parazitujících na jeho značkách. Sina Games už učinili první krok – Glorious Saga podle oficiálního Facebooku náhle končí.

„Vzhledem k určitým nepřekonatelným překážkám musíme oznámit, že hra přestane 29. srpna ve 12:00 fungovat a všechny servery budou uzavřeny. Hráči se již nemohou přihlásit,“ stojí ve facebookovém příspěvku. Blizzard se k tomuto oznámení a případnému stažení žaloby zatím nevyjádřil.

Tagy: World of Warcraft (série) Warcraft (série) fantasy

Zdroje: Facebook,Polygon

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.