Z Blizzardu odchází Frank Pearce, druhý ze tří zakladatelů
zdroj: tisková zpráva

Z Blizzardu odchází Frank Pearce, druhý ze tří zakladatelů

23. 7. 2019 8:20 | Byznys | autor: Patrik Hajda |

Allen Adham, Mike Morhaime a Frank Pearce jsou tři jména neodmyslitelně spjatá s Blizzardem. Právě tito tři vysokoškoláci si z kraje roku 1991 založili vlastní studio Silicon & Synapse a rozhodli se, že budou dělat hry. Dnes ta samá společnost známá jako Blizzard Entertainment patří k největším na světě, i když v ní z původní trojice zůstává už jen Allen Adham.

Mike Morhaime byl donedávna prezidentem společnosti, ale po 27 letech na jednom místě se rozhodl posunout dál. Jeho místo nezaujal nikdo ze zbylých zakladatelů, ale kariérně mladší J. Allen Brack. Ten nyní musí obsadit další významnou pozici po odchodu Franka Pearce, který ve firmě vydržel jen o rok déle.

„Spoluzakladatel Blizzardu Frank Pearce se po víc než 28 letech rozhodl pověsit zbroj na hřebík – děkujeme za všechno, Franku, a do budoucna přejeme to nejlepší!“ Takovou zprávou se společnost rozloučila s veteránem na Twitteru.

Pearce na blogu děkoval za příležitost být součástí této úžasné firmy od jejího počátku a jako každý v podobné situaci přislíbil, že je firma v dobrých (mladších) rukou, které pracují na mnoha úžasných projektech, které teprve uvidíme.

O své budoucnosti se zmínil jen krátce, z hlediska herního byznysu v ní nezaznělo vůbec nic: „Plánuji trávit víc času venkovními aktivitami. Chtěl bych se naučit hrát na nějaký hudební nástroj. Chtěl bych si vyčlenit víc času na aspekty mého života, které se v minulosti nemusely dočkat takové pozornosti. Jedna věc je jistá – budu nadále součástí rodiny Blizzard.“

Poslední větu lze chápat různými způsoby, ale dá se předpokládat, že stejně jako Morhaime bude ještě nějakou dobu sloužit jako poradce. Pearce ve svém proslovu vyzdvihoval komunitu a jak je hezké být její součástí. Pokud se řadíte mezi fanoušky Blizzardu, vezměte si k srdci jeho poslední slova: „Play nice, play fair“.

Nejnovější články