Prezident studia Blizzard Entertainment Mike Morhaime uvolnil trůn J. Allenovi Brackovi
zdroj: tisková zpráva

Prezident studia Blizzard Entertainment Mike Morhaime uvolnil trůn J. Allenovi Brackovi

4. 10. 2018 10:56 | Téma | autor: Patrik Hajda |

27 let je opravdu dlouhá doba. Může se s prezidentováním Mika Morhaima vůbec někdo měřit? Když se koukám na letošní odchody veteránů herního průmyslu, nejvíc se mu přibližuje James Ohlen, který po 22 letech opustil BioWare. Eric Hirshberg vydržel šéfovat Activisionu „pouhých“ osm let. EA zase nedávno přišla o Patricka Söderlunda po 12 letech ve službě. Ale odejít po víc jak čtvrt století z vlastní společnosti se jen tak nevidí.

Michael Morhaime byl jedním ze tří zakladatelů společnosti, která v roce 1991 nesla ještě jméno Silicon & Synapse. O tři roky později došlo k přejmenování na Chaos Studios a o další rok později se objevil dnes všem dobře známý název Blizzard Entertainment. Mike je první z trojice zakladatelů, který opouští letitou firmu.

Místo prezidenta se musí okamžitě zaplnit, a i když by se mohlo zdát logické sáhnout po Allenovi Adhamovi nebo Frankovi Pearcovi, volba nakonec padla na pracovně mnohem mladšího J. Allena Bracka. Ten se i tak dost dlouhých 12 let staral o World of Warcraft a vypomáhal Mikovi jako poradce.

Adham přejde do výkonného týmu, kde dohlédne na vývoj několika nových her. V této souvislosti se o třetím zakladateli Pearcovi vůbec nemluví, takže se dá předpokládat, že si podrží svou pozici šéfa vývoje.

mike-morhaime zdroj: tisková zpráva

„Po mnoha letech spolupráce s několika nejtalentovanějšími lidmi z průmyslu na tvorbě světů a her pro vaši zábavu jsem se rozhodl předat otěže Blizzard Entertainment někomu jinému. Odteď budu poradcem společnosti, kterou tak miluji a obdivuji. Mé povinnosti prezidenta Blizzardu přejdou na mého kamaráda, kolegu, důvěrného rádce a dlouholetého dozorce nad World of Warcraft – J. Allena Bracka.“

Mike Morhaime ve svém dopise fanouškům neuvádí konkrétní důvody odchodu. Ale asi nepůjde o žádnou nemoc, možná ani o celkové vyčerpání. Třeba už to prostě a jednoduše stačilo. Mike zároveň nespecifikuje, jestli se chystá vyloženě do důchodu, nebo hodlá v herním byznyse přetrvávat (je otázka, jak dlouho bude působit jako poradce pro Blizzard).

V souvislosti s odchodem takto důležité osoby, které vděčíme prakticky za všechny ty skvělé tituly napříč historií Blizzardu, se zanedlouho začnou objevovat různé historky. Tvrdí to i PR Blizzardu Bob Colayco skrze Medium, který tím přispívá svojí troškou do mlýna. Chce všem totiž ukázat, jak laskavý je Mike Morhaime.

„Když Mike a Amy slyšeli, že jsme loni se ženou koupili dům, rozhodli se nám dát dárek. Řekl jsem jim, ať mi ho přinesou do kanceláře, ale trvali na osobní návštěvě. Jednoho dne u nás někdo zazvonil a po otevření dveří před domem stála rodina Morhaimových. Mike zrovna vyndával velký fíkovník z auta, zatímco Amy s jejich dcerou přihlíželi.

Nikdy nezapomenu, co jsem v tu chvíli cítil: převážně pokoru, ale částečně i rozpaky. CEO a zároveň výkonný šéf esportu v multimiliardové společnosti mi právě vlastnoručně doručil dárek. Většina lidí, když už by se obtěžovala, by ten strom jednoduše poslala nebo tak něco. Ale jim šlo hlavně o to, vidět nás v našem novém domě. Díky tomuto gestu jsem se cítil jako někdo, na kom záleží.“

Nejnovější články