Battle Worlds: Kronos

Battle Worlds: Kronos

Články

Battle Worlds: Kronos chce dokázat, že tahovky jsou stále v kurzu

Stává se z toho v zásadě už dost provařená otázka. „Vyšly už nějaké hry, které se zaplatily přes Kickstarter?“ Slýchávám ji často, a jakkoli člověk ještě stále nemůže poukázat na vydání těch nejznámějších her (Wasteland 2, Broken Sword, Broken Age a další), několik zajímavých Kickstarter projektů už venku opravdu je. S klidným svědomím zařadím mezi úspěšné a kvalitní třeba Shadowrun Returns a s jistou dávkou důvěry ve výsledek i tahovou strategii Battle Worlds: Kronos.

Greenlightem prošlo osmnáct nových her včetně Dreamfallu

V nejnovějším kole reality show jmínem Steam Greenlight zvítězily skoro dvě desítky her různého zaměření. V celé té sebrance primárně potěší přítomnost Dreamfall Chapters: The Longest Journey a neméně vymodleného Death Inc. Řada vítězů však pochází i z konzolových nebo tabletových vod, jako úspěšný český Dead Trigger, který bude nově k mání i na PC. Taktéž retro projekty by se daly krájet. Celý, pěkně velký, seznam her najdete uvnitř článku.

Tahovka Battle Worlds: Kronos chce oživit ducha Battle Isle

Název německého studia King Art Games vyvolá odezvu zejména u příznivců klasických point and click adventur. Navzdory tomu, že King Art mají na triku za deset let existence přes 40 titulů různé velikosti a žánrů, ty od srdíčka jsou však právě jejich adventury, z poslední doby třeba The Book of Unwritten Tales hry nebo The Raven. Že však lidé z King Art nemají místo mozku z adventur kostku, dokazuje jejich nejnovější autorský projekt, klasická tahová strategie Battle Worlds: Kronos, která by měla v moderní a přitažlivé podobě zhmotnit principy (kdysi?) populárních tahovek jako Battle Isle, Panzer General a dalších.
Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
71/100
Datum recenze:
25. listopadu 2013
Recenze