Vojtěch Schubert

Darkest Dungeon - dojmy z hraní RPG, ve kterém vaši hrdinové zešílí

Skupinka čtyř raněných dobrodruhů v posledním vzepětí zbídačené vůle pokračuje potemnělou chodbou. Viděli toho více, než by chtěli, a dychtivost po boji je už dávno přešla. Dva z nich krvácejí, obvazy došly, klerička padla. Už je však čeká jen poslední komnata, poklad a splnění úkolu! Na samém konci cesty se přece nelze před lákavým cílem obrátit. Pochodeň dohořívá a je načase zažehnout další, už poslední. Jídlo už také není, protože většinu snědli u ohně při odpočinku. A tak se zubožení, fyzicky i psychicky ztýraní dobrodruhové vrhají vpřed. 

Mračna nad hrami v češtině - problematika profesionálních i amatérských lokalizací

U příležitosti vydání Dragon Age: Inquisition jsme se rozhodli na Games.cz publikovat článek připravený původně pro 246. číslo časopisu LEVEL. Jeho téma se totiž přímo dotýká právě novinky od Bioware, respektive situace kolem její české lokalizace. Vedle toho ale v rámci textu nakoukneme i za oponu fandovských i profesionálních herních lokalizací a pokusíme se zjistit, jakou mají vlastně hry v češtině budoucnost. A nezapomeňte, pokud se vám následující text bude líbit, mrkněte se v obchodech a trafikách po aktuálním Levelu 247, ve kterém najdete další várku zajímavých témat, rozhovorů, recenzí a komentářů.

Konami zastavila produkci druhé části fanouškovského filmu Metal Gear Solid Philantrophy

Možná už jste slyšeli o nezávislém produkčním studiu Hive Division, které tvoří zajímavá sci-fi a akční videa na dobrovolnické bázi či s velmi nízkým rozpočtem, avšak s velmi působivými výsledky. Občas se věnuje i hrám. Studio Hive Division v roce 2009 natočilo první díl fanouškovského filmu Metal Gear Solid Philantrophy, který se dočkal celosvětově velmi kladnému přijetí. Plánovaného pokračování se však podle všeho nedočkáme.

Test aplikací Battlelog a Commander pro Battlefield 4

Nová generace, technický pokrok a moderní trendy přinášejí nejen nové konzole, ale také dosud poměrně nevídanou věc. Mobilní zařízení, konkrétně tablety, jsou svým výkonem schopny nabídnout hry s takovou grafikou, která před lety byla nemyslitelná i na PC. Přicházejí však i další, snad i zajímavější počiny – tzv. Companion Apps (také jako Second Screen Apps). Jejich cílem je obohatit zážitek z první, hlavní obrazovky, kde se odehrává hlavní část celého pomyslného představení.