Petr Linhart

Dojmy z hraní: reboot Pathologic

Původní Pathologic byla prvotinou ruského týmu Ice-Pick Lodge. Na svou dobu to byl hodně zajímavý počin na pomezí adventury, RPG a survival hry, který výrazně srážely nedostatky hlavně technického, ale i designérského rázu. Proto nepřekvapuje, že se tvůrci rozhodli pro vytvoření remaku či spíše rebootu.

Co vás čeká a nemine v původně české adventuře Renoir

O projektu Renoir se toho v minulosti na Games.cz napsalo a ve Fight Clubech namluvilo hodně. Hlavním důvodem byla skutečnost, že šlo o hru od zlínského studia Soulbound Games. Jejich kickstarterovský projekt však nevyšel a zdálo se, že nadějně vypadající příběhová plošinovka je definitivně uložena k ledu. Společnost 1C Company však rozpracované dílo odkoupila a rozhodla se jej dokončit a vydat. Dodělání hry dostali na starosti tvůrci z estonského studia Black Wing Foundations, hlavně kvůli jejich zkušenostem s enginem Unreal 4. A protože hra vyjde už tento týden (16. listopadu), pojďme se letmo podívat, co vás v ní čeká.

Dojmy z hraní: Yesterday Origins slibuje zajímavý adventurní zážitek

Pendulo Studios se dostali do povědomí herních fanoušků hlavně úspěšnou adventurní trilogií Runaway. Jejich další dílo s komickým nádechem The Next Big Thing příliš nezaujalo, proto se španělský tým vydal do vážnějších vod. Také jejich mysteriózní thriller Yesterday se setkal s rozporuplným hodnocením. Recenze na Games.cz se přiklonila k té spokojenější skupince, vychválen byl hlavně propracovaný příběh a pro Pendulo typická komiksově laděná kreslená grafika. Není proto překvapením, že se tvůrci rozhodli vytvořit pokračování Yesterday Origins, které vyjde v první polovině listopadu.

Adventurní speciál #2: Detroit: Become Human

Jedinou pro fanoušky adventur zajímavou hrou z portfolia Sony Entertainment byla na Gamescomu Detroit: Become Human pro PS4 z dílny Davida Cage a jeho týmu Quantic Dream. Hru nám předváděl spoluzakladatel studia Guillaume de Fondaumière, a pokud jste sledovali souhrnné video ohledně adventur z Gamescomu, tak víte, že nás svou prezentací dokázal zaujmout.

The Vanishing of Ethan Carter slibuje netradiční detektivní zážitek

Okultní detektiv Paul Prospero je hlavní postava hry The Vanishing of Ethan Carter. Tak zní jedna z mála informací, kterou polští vývojáři z Astronauts pustili ven ze svého studia. Sami tvůrci nazývají své dílo jako „weird fiction horror“, a že jim práce s tajemnem jde, dokazuje mysteriózní aura, kterou kolem své hry vytvářejí. Tahle opona tajemna ale zčásti zmizela poté, co jsme dostali šanci si hru osahat na Gamescomu, kde se nám dostala do ruky hratelná alfa verze.

Adventura Prominence se rýsuje jako sci-fi nástupce Mystu

Adventur se sci-fi tématikou vychází v posledních letech jako šafránu. I proto srdce každého fanouška tohoto žánru zaplesalo, když Američani z Digital Media Workshop oznámili svou prvotinu s názvem Prominence.

Lucius - recenze

Je 6. června 1966 a manželům Wagnerovým se právě narodil syn Lucius. Už mysteriózní datum narození mělo být pro rodinu amerického senátora varováním… První roky života malého Lucia probíhají stejně, jako u ostatních malých dětí. Zlom nastává přesně v den jeho šestých narozenin. Od toho dne se pomalu, ale jistě začíná odvíjet zkáza rodu Wagnerů, jejichž poslední pokolení jsou úzce spjata s vysokými politickými funkcemi.