Matěj Habarta

Minecraft se mění pod rukama - co přinesl Adventure update

Minecraft má mnoho krás. Jednou z největších je fakt, že hra, ač plně funkční, stále ještě není oficiálně dokončená. Fanoušci tak mají poměrně unikátní možnost sledovat vývoj úspěšné nezávislé hry téměř v přímém přenosu. Vždy po vydání nové verze automaticky začíná proces vyčkávání na verzi další. S každým dalším updatem je svět Minecraftu zase o krůček dál, je o něco propracovanější a ještě více fascinující než dřív.

Minecraft jako dílna virtuálních umělců

Lidé jsou úžasní! Když se člověk pro něco nadchne, automaticky vzniká potenciál ke zrodu něčeho senzačního. A když je člověk od přírody kreativní, trpělivý a pečlivý, může se pod jeho rukama objevit věc doslova neuvěřitelná. Baví vás nutit vlastní mozek uvěřit neuvěřitelnému? Potom jste zde správně. Srdečně vás vítám v tomto minecraftím panoptiku! Budeme se zde bavit o těch nejzajímavějších, nejvelkolepějších, nejbizarnějších, nejoriginálnějších a dalších různých "nej" výtvorech, vykouzlených rukou hráče v inspirativním světě Minecraftu. Hezky se bavte a kostky prosím recyklujte. Připravte se k letu, skáčeme!

Zrádný Minecraft aneb historka z podsvětí

Minecraft je zvláštní hra. Nesmírně pozoruhodná. Je to hra, kterou si pro její popularitu a vlastní zvědavost koupíte, poprvé spustíte a - nepoučeni znalým okolím - absolutně netušíte, co v ní dělat. Totiž, tušíte, že můžete sbírat krychličky a zase ty samé krychličky stavět. Copak by se ale hráčská obec zbláznila do tak primitivního stavění kostiček? Odpověď je... ehm, jednoduchá: ano i ne. Jaký tajemný obsah tato odpověď ukrývá, to se pokusím odhalit v následujícím článku.

The Binding of Isaac - recenze

Znáte biblický příběh o Abrahámovi a jeho synu Izákovi? Přestože je poměrně známý, nebudu se vám divit, pokud zavrtíte hlavou. Pokud však toužíte vědět, čím se nechal inspirovat Edmund McMillen při vymýšlení své další hry, doporučuji zhlédnout povedené televizní zpracování.

Breath of Death VII - recenze

Stejně jako Cthulhu Saves the World, patřila i původní verze Breath of Death VII: The Beginning platformě XBLA. Breath of Death navíc vyšla o několik měsíců dřív než už recenzovaný sourozenec, PC platforma však oba kousky přivítala současně, a to v podobě nenápadného balíčku na Steamu. Věřím, že rozhodnutí, předělat dvojici her na počítače a vydat ji právě tímto způsobem, autoři určitě nelitují. Za první týden prodeje hra prý utržila více než za celou dobu (rok a půl) na Xbox Live.

Cthulhu Saves the World - recenze

Cthulhu zachraňuje svět? Cože? Toto ztělesnění zla, že by mohlo mít dobré úmysly? Je Cthulhu úplatné? Nebo snad zachraňuje svět, a neví o tom? Jak to tedy je? V tom bude určitě nějaká kulišárna!

SBK 2011 - recenze

Zatímco vloni prakticky nebylo nad čím váhat a povedená simulace SBK X od Milestone naprosto převálcovala v mnoha směrech neuspokojivou arkádu MotoGP 09/10, letos jsou síly obou virtuálních šampionátů mnohem vyrovnanější. MotoGP 10/11 přinesla řadu na první pohled nenápadných, ale ve výsledku výrazných změn (viz recenze), a tak jsou její šance oproti SBK 2011 něco vyšší. Obě hry se navíc letos snaží o realistickou simulaci a jejich srovnávání je tudíž logické.

MotoGP 10/11 - recenze

A máme zde další ročník zavedené série MotoGP, tentokrát s přepracovanou fyzikou a novým zatáčením. Loňský přírůstek se bohužel příliš nevydařil a nikoho neohromil. Špatná grafika, pochybné řízení a žádný požitek z jízdy. Dalo by se říct, že se pro herní sérii jednalo o takřka zbytečný díl. Pro sérii možná, ale právě onen jalový výsledek by s trochou štěstí mohl posloužit také jako dobrá lekce a zároveň adrenalinová injekce pro vývojáře z Monumental Games.

Top Spin 4 - recenze

Ze všech zemí světa se právě v té naší čekalo na nový Top Spin možná úplně nejvíce. Ne že bychom byli národ zapálených tenisových fanoušků nebo snad — nedejbože — zapálených nadrženců. Důvod je čistě patriotistický, protože právě čtvrtý člen oblíbené tenisové série se rodil v České republice, v pražských studiích 2K Czech. Jak proběhl porod? A je dítě v pořádku? Nebojte se, čtěte dál a vše podstatné se dozvíte.

Create - recenze

Create, úderný název pro hru, která má být odpovědí na Little Big Planet (recenze druhého dílu). Create, název, který v duších tvořivých hráčů zažehne plamínek naděje. Ovšem jakoby právě sám úder, se kterým se hra představuje, zároveň nemilosrdně plamínek zhášel. Předem bych totiž měl jednu nemilou zprávu - Create není tak úplně o tvoření. Ale bát se hned nemusíte, vaši kreativitu (a o tu jde snad v prvé řadě) si hra i tak vyžádá. Jak už bylo řečeno, v Create v pravém smyslu slova v podstatě nic nevytváříte. Úplně nejpřesněji by se chtělo říct, že všemi úkony ve hře něco dotváříte. Abyste si utvořili stabilnější představu, je vhodné si vysvětlit herní principy.

Shaun White Skateboarding - recenze

Zlaté časy her s nálepkou Tonyho Hawka jsou dávno pryč. Po skvělém experimentu EA, který si vystačil i bez tváře slavné persony a s jednoduchým a úderným názvem Skate, to v současnosti skoro vypadá, že trůn jím zůstane navždy obsazen. Znenadání však začíná být v ohrožení a díky lásce Shauna Whitea k prknům – ať už takovým či makovým – vzniká nový konkurenční boj a trůn náhle čelí ohrožení.