Nejčtenější články týdne - zpětná kompatibilita na PlayStation 5 a Xbox Series X
zdroj: Sony

Nejčtenější články týdne - zpětná kompatibilita na PlayStation 5 a Xbox Series X

16. 2. 2020 16:02 | Z redakce | autor: Redakce Games.cz |

Zpětná kompatibilita je moc hezká věc, která ale příliš mnoho konzolí neprodá. Minimálně ne v porovnání s prodejním potenciálem různých system sellerů typu God of War. Pořád jde ale o zajímavou a příjemnou funkci, kterou je hezké mít. A nadcházející generace konzolí ji podle šéfa Ubisoftu mít bude, a to ve velkém. Jestli bude na PlayStation 5 a Xbox Series X k mání všechno ze současné generace, nebo snad většina her z generací minulých, se dozvíme snad už v příštích měsících. Nicméně zájem o něco takového očividně je, neboť i u nás se článek o zpětné kompatibilitě probojoval mezi ty nejčtenější texty uplynulého týdne.

Nejčtenější články týdne

Xbox PlayStation
Podle šéfa Ubisoftu budou nové konzole zpětně kompatibilní s téměř všemi hrami předešlých konzolí
Yves Guillemot se v konferenčním hovoru s investory nerozpovídal jen o pěti chystaných hrách, z nichž dvě by mohly pocházet ze sérií Far Cry a Assassin’s Creed. Řeč se stočila i na zpětnou kompatibilitu nadcházející generace konzolí. Šéf Ubisoftu možná prozradil víc, než měl.
WARCRAFT 3 REFORGED RECENZE
Warcraft III: Reforged – recenze
Když elfští kováři znovu zkuli zlomený meč Narsil, byla to ve Středozemi veliká událost. Aragorn pobíhal od bitvy k bitvě, hulákal něco o Plamenu západu a žádný skřetí kapitán ani bohatýr mu nemohl stát v cestě. Kdyby se vykování Andúrilu zhostili v Blizzardu, rozčarovaný syn Arathornův by Helmův žleb bránil s pozlaceným klacíkem v přibližném tvaru meče, a ještě by za něj Elrondovi musel vypláznout měsíční plat hraničáře.
The Last of Us: Part II
Všechno, co víme o The Last of Us: Part II
Pokračování The Last of Us je jednou z posledních exkluzivit, kterých se PlayStation dočká na současné generaci. Už teď víme, že naváže tam, kde jednička skončila, jen se namísto Joela tentokrát ujmete primárně Ellie. Jak moc se posuneme v čase, jakých nových nepřátel se dočkáme a v čem obecně bude Part II jiná? Pojďme si shrnout známé detaily o očekávané hře od studia Naughty Dog.
Metro Exodus: Sam's Story
Sam to ve Vladivostoku nebude mít lehké. Vychází druhé DLC pro Metro Exodus
Když se Sam vydal s Arťomem na cestu napříč Ruskem, uvědomil si, že život mimo moskevské metro existuje a svým způsobem prosperuje. Jako všichni ostatní touží po návratu domů, ale v případě amerického mariňáka jde o mnohem delší cestu. Když je život na Zemi možný, možná žije i jeho otec. Nezbývá mu nic jiného, než se za ním vydat.
GeForce NOW
Všechny hry od Activision Blizzard byly odebrány z GeForce Now
Nvidia vydala prohlášení, ve kterém vysvětluje důvod odstranění her Activision Blizzard. Šlo prý pouze o „chybu v komunikaci“. Hry Activision Blizzard měly být ve službě dostupné pouze do konce testovacího provozu, nicméně Nvidia do této lhůty započítala i 90denní zkušební období pro Founders předplatitele, což se ukázalo jako mylná interpretace a firma byla nucena hry stáhnout. Osobně si ale myslím, že v pozadí probíhají tahanice o jakousi formu licence, ačkoli Nvidia dala najevo, že její model pouze umožňuje streamovat hry zakoupené přes obchody třetích stran, tudíž licencování není na místě. Otázka je, jak to vidí samotní vydavatelé. Snad se k podobným odchodům neodhodlají i další velcí hráči.

Redakce doporučuje

Spider-Man: Turf Wars
Sony za tvůrce Spider-Mana zaplatilo 25 miliard jenů
Když společnost Sony loni v srpnu oznámila, že koupila studio Insomniac Games, byli jsme značně zaskočení. Překvapení pramenilo z toho, že Insomniac Games a Sony spolupracovali přes dvě dekády a člověku se tak nějak zažilo, že už to vlastně je studio spadající pod Sony. Ale to platí teprve krátce a nyní se dozvídáme, jakou sumu takový nákup zahrnuje.
Google Stadia
Google Stadia je budoucnost hraní. A šéf Xboxu to moc dobře ví
Budoucnost není v digitálu, ale v cloudu. Víme to všichni a některé z herních i technologických společností se na to adekvátně připravují. Z těch tradičních herních firem je nejviditelnější Microsoft, který se na nevyhnutelnou budoucnost chystá velmi svědomitě. Proto mě aktuální výrok šéfa Xboxu vůbec nepřekvapuje.
Star Wars Jedi: Fallen Order zmoklý Cal Kestis
Perfektní vyvrcholení příběhu Star Wars Jedi: Fallen Order
Star Wars Jedi: Fallen Order vyšel už před několika měsíci, což snad většině fanoušků Hvězdných válek dalo dostatečný čas tuhle akční adventuru dohrát. Já se tak můžu konečně rozepsat o jejím konci, který mě šokoval tím, jak byl dokonalý. Asi nemusím dodávat, že následující text bude SPOILER masivnější než Hvězda smrti.
Mass effect andromeda
„Odešel jsem z BioWare, protože se změnilo v korporát,“ říká scenárista Mass Effectu
Z původního týmu kanadského studia zaměřeného na RPG už nezbyla ani ta kostřička. Drew Karpyshyn v BioWare působil od roku 2000, podílel se na dialozích Star Wars: Knights of the Old Republic a napsal většinu scénáře k Mass Effectu včetně doprovodných knížek. Nyní se přidává ke svým bývalým kolegům v nově otevřeném Archetype Entertainment a při té příležitosti se trochu rozpovídal, proč se mu v jeho bývalém zaměstnání už nelíbilo.
Prince of Persia: The Dagger of Time VR
Nový virtuální Princ z Persie dorazí i do Prahy
Posledních pár let si od Ubisoftu všichni přejí návrat k některé z opuštěných starých značek, buď k Princi z Persie, nebo ke Splinter Cellu, a on místo toho pořád dokola solí Assassiny a Far Cry. Ale tato trestuhodná lhostejnost je nyní u konce, poněvadž Princ se vrací… jen si ho bohužel nezahrajete doma.

Videa

Gamesplay_poutáky_ahoj
BoardGame Club #20: S Kateřinou Suchou o Delicious Games a jejich nové hře
Dali jsme si menší pauzičku, abychom po plodném roce 2019 nabrali síly do roku 2020, který bude jistě neméně zajímavý na nové hry. Některé z nich si ukážeme už dnes, o některých si jenom popovídáme, protože ještě nevyšly. Navíc nás dnes navštíví Katka Suchá, se kterou vám představíme chystanou hru Praga: Caput Regni.
Gamesplay_poutáky_ahoj
GamesPlay – hrajeme Warcraft III: Reforged a jsme zklamaní
Ach, ty vzpomínky... Na Warcraft III a jeho výborný datadisk Frozen Throne pamatují snad všichni, co byli v té době schopní držet myš. Oznámení remaku jsme tak uvítali s nadšením. Jenže o to větší pak bylo vystřízlivění po vydání hry. Bugy, lagy a technické problémy jsou jen jedna kapitola téhle tragédie. V dnešním GamesPlayi si to dnes všechno ukážeme a vysvětlíme si, pro koho to vlastně je.
Gamesplay_poutáky_ahoj
Sledujte Fight Club #463 o Anthem, GeForce Now i vraždění v The Sims
O tom, co se dělo, děje a hlavně bude dít s Anthem by se dala napsat celá kniha. Vydáním hry tenhle smutný příběh neskončil a kdo ví, třeba to bude nakonec happy end. BioWare nám totiž slavnostně oznámilo, že si vyhrne rukávy a pustí se do dlouhodobé a zásadní předělávky. Může z toho být někdy skvělá hra? Třeba se to vývojářům podaří a na novou generaci konzolí vyjde parádní přepracovaný Anthem. Kdo z nás tomu věří? Dozvíte se v dnešním Fight Clubu.
Gamesplay_poutáky_ahoj
GamesPlay GeForce Now: Poradí si streamování s Destiny 2, Assassin's Creed Odyssey, Fortnite a Metrem Exodus?
Ostrá verze GeForce Now je venku, tak jsme se rozhodli, že nažhavíme redakční linku a zkusíme vám ukázat, jak streamované hraní podle Nvidia vypadá. Naše připojení v kanceláři není úplně ideální, hlavně co se stability týče, takže to bude pro službu patřičná zkouška.
Gamesplay_poutáky_ahoj
Od 15 hodin sledujte LongPlay Red Dead Redemption 2: Koněspřežný horsemageddon
V Red Dead Redemption 2 se dá dělat spousta věcí: prožívat osudy gangu Van der Linde, plnit vedlejší úkoly a prozkoumávat krásný svět téměř zkroceného západu, kochat se východy slunce, užívat si ticha při rybaření i bukoliku travnatých kopečků, vršit mrtvoly do pyramid, dát nažrat aligátorům, přejet patnáct pocestných koňským spřežením, donutit medvěda tancovat... Počkat počkat, o co tady jde?

Nejnovější články