zavřít

Znepřátelené frakce musí spojit své síly proti mocnému nepříteli v XCOM 2: War of the Chosen

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro

- Video autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Velký datadisk War of the Chosen pro výbornou tahovku XCOM 2 je za rohem - vyjde v srpnu. Minule jsme si představili nový druh nebezpečného nepřítele Assassina, který exceluje v boji na blízko i na dálku a disponuje neviditelností. Nové video se zaměřuje na průchod misí, kde je nutné využívat schopností nových spojenců k vypořádání se s Assassinem a zlikvidování hord ztracených (zombií).

Video představuje zástupce dvou znepřátelených frakcí – Reapery a Skirmishery. I když se jedná o znepřátelené elitní zabijáky, pochopili, že je načase spojit své síly proti mnohem mocnějšímu nepříteli, takzvaným Chosen.

V představené misi musíte svůj čtyřčlenný tým rozdělit do dvojic, aby každá dvojice vašich vytrénovaných vojáků mohla eskortovat jednoho představitele z výše jmenovaných frakcí. Ti vám samozřejmě budou k ruce. Reapeři vynikají v boji na dálku díky odstřelovacím puškám, zatímco Skirmisheři jsou obrnění od hlavy až k patě a libují si v přímém kontaktu.

Vaším společným nepřítelem jsou hordy ztracených. Jde v podstatě o bandu tupých zombií, jejichž jednotlivci nepředstavují žádnou hrozbu, ale skupina deseti už vám dokáže pěkně zavařit. Pokud se navíc s davem rozhodnete vypořádat pomocí zbraní hromadného ničení, jen jich tím přivoláte ještě více.

Mnohem efektivnější je snažit se o headshoty. Ztracení se neschovávají za překážkami, takže vám v tomto ohledu práci dost usnadňují. Když pak ztraceného usmrtíte jedinou ranou mezi oči, nepřijdete o využitou akci. Díky tomu dokáže jeden voják „vysvobodit“ i několik ztracených jedinců v jednom tahu. Pozor si musíte dát akorát na omezený zásobník.

Kromě hord vyschlého masa vám cestu k extrakčnímu bodu čas od času zkříží i jeden z Chosen, v případě tohoto videa opět Assassin (setkáte se i s Warlockem a Hunterem). Chosen mají při každém setkání úplně jiné silné a slabé stránky. Nemůžete je snadno porazit, ale budete-li pracovat s jejich slabinami a vyhýbat se jejich přednostem, vyváznete z boje možná i živí.

Datadisk War of the Chosen vychází 29. srpna na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Tagy: strategie sci-fi RPG taktická datadisk E3 2017

Zdroje: tisková zpráva

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.