Zdá se, že se Need for Speed Heat poučilo z chyb Payback. Bude to stačit?
zdroj: Archiv

Zdá se, že se Need for Speed Heat poučilo z chyb Payback. Bude to stačit?

20. 8. 2019 16:24 | Video | autor: Adam Homola |

Zapomeňte na celý Payback a vítejte v Palm City. Městě, které nikdy nespí a když v něm někdo spí, tak alespoň někdo jiný závodí. Celé nové Need for Speed Heat se točí kolem závodů ve dne i v noci, ale klasické střídání dne a noci tu nečekejte.

Přepínat mezi denní dobou se můžete ručně z jednoho prostého důvodu: den nabízí něco trochu jiného než noc a vývojáři vás nenutí do jednoho typu aktivity na úkor druhé. Ve dne totiž závodíte na oficiálních a legálních závodech a když už se proháníte po městě ne zrovna doporučenou rychlostí, půjdou po vás policisté. Jenže to jsou ti hodní, co hrají podle pravidel a nejsou zase tolik agresivní.

Ve dne můžete strávit kolik času chcete a až se na to budete cítit, můžete se přepnout do noční verze Palm City. Ta je mnohem drsnější, neboť najednou jezdíte nelegální pouliční závody a policisté si vyhrnou rukávy a nasadí proti vám mnohem těžší kalibr.

Se dvěma denními dobami se pojí i dvě herní „měny“, kdy ve dne vyděláváte Cred, zatímco v noci Rep. Nechybí pochopitelně ani garáž s širokými možnostmi tuningu. Ten už naštěstí nestojí na příšerných gamblingových kartičkách Speed Card z Need for Speed Payback, ale na odemykání nových součástek za herní měny. Úroveň celého auta si pak zvyšujete z peněz, které vyděláváte během dne.

Bylo by bláhové se domnívat, že vývojáři do Need for Speed Heat nepropašují alespoň nějaké mikrotransakce nebo loot boxy. Zatím o nich sice nemluví, ale je alespoň příjemné vědět, že jedna z nejhorších mechanik za celou existenci série (Speed Cards) šla z kola ven.

Need for Speed Heat vychází už 8. listopadu, ale kdo nemůže dospat, má štěstí. Jednak je tu předplatné EA Access a Origin Access, které vás ke hře pustí o tři dny dříve a druhak je tu mobilní aplikace NFS Heat Studio. Ta je k mání na Android i iOS a můžete v ní sbírat, odemykat, a hlavně upravovat různá auta. Vámi vytvořené designy si pak lze importovat do plné PC a konzolové verze NFS Heat.

Nerad cituji sám sebe, ale v případě NFS Payback ani jinak nemůžu, neboť jsem na Games psal recenzi bohužel já a s (ne)chutí jsem jí napálil čtyřku: „Nová hra ze série Need for Speed si vašeho času vůbec neváží. Vy byste jí to měli oplatit stejnou měrou a svůj drahocenný čas s ní neztrácet. Nepromyšlené a nevybalancované free to play mechaniky se silnou pachutí gamblingu ničí jinak docela použitelnou a místy i zábavnou, byť nijak zajímavou arkádu.“

Need for Speed Heat má co napravovat. Předchozí Payback už tak pošramocené jméno kdysi skvělé série vyloženě poplival, a i když v jádru nešlo o špatnou arkádu, všechno ostatní kromě samotného jízdního modelu táhlo hru dolů. Heat zatím nevypadá marně, ale osobně jsem se u Paybacku natolik spálil, že k novému NFS jednoduše nemůžu přistupovat optimisticky. Naštěstí nemusíme dlouho čekat – chytřejší budeme ještě letos.

zdroj: Archiv

Nejnovější články