zavřít

V nové „Civilizaci“ Humankind se města stanou kronikou vývoje vašeho národa

Windows

- Video autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Humankind je strategická hra o vývoji civilizace, která se nápadně podobá králi této oblasti, sérii Civilization. Vašek si ji loni na Gamescomu vyzkoušel a z jejích podobností, ale ani odlišností nebyl zrovna nadšený. Inu, to už je dávno, Humankind je stále ve vývoji a posouvá se. Třeba jednoho dne půjde o výbornou konkurenci Civilizace. Teď na videu přibližuje, jak se rozvíjejí její města.

Kromě značné inspirace v sérii Civilization čerpá Humankind i z titulu Endless Legend, tedy předchozí tvorby studia Amplitude. Humankind si zde vypůjčuje hlavně mapu rozdělenou do různých celků, které si hráči postupně přivlastňují. Ale novinkou je jejich dynamika. Jen některé budou na mapě od začátku, další postupně vzniknou.

S rozšiřováním území vám pomohou předsunuté výspy. Samy o sobě ale mnoho nevydrží a spoléhají se na posádku, kterou jim poskytnete. Vzhledem ke své pozici na mapě budou prvním cílem bitev a nebude tedy snadné je udržet. Pokud se vám to podaří, mohou se časem připojit k rozpínajícímu se městu nebo se samy stát městem.

zdroj: humankind.game

Avšak cílem tvůrců není mapa posetá velkým množstvím malých měst. Dynamičnost mapy by měla hráče tlačit do menšího počtu obrovských měst, která připomínají dnešní metropole. Jedině tak se docílí toho, že hráči uvidí historii své civilizace, respektive civilizací, které Humankind míchá dohromady. Ve svém městě proto i po dlouhé době uvidíte zbytky původní architektury, které vám připomenou časy dávno minulé.

Vývojářský deníček výše se ještě krátce zmiňuje o divech, na jejichž náročnou stavbu se musí složit několik vašich měst zároveň, ale výsledek by měl stát za to. Stopa vaší civilizace bude už navždy patrná.

Strategie Humankind by měla vyjít letos.

Tagy: strategie historická tahová 4X

Zdroje: PC Gamer

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.