zavřít

Tahové RPG Druidstone od tvůrců Legend of Grimrock vás zve do tajuplného lesa příšer

Windows

- Video autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Studio Almost Human v průběhu dvou let vydalo skvělé dungeon crawlery Legend of Grimrock a Legend of Grimrock II. Od té doby ještě vydali jedničku na mobily s iOS, ale co se týče tvorby dalších her, Almost Human mlčí. Jisté ale je, že se někteří vývojáři odtrhli a založili si vlastní studio Ctrl Alt Ninja, ve kterém pracují na taktickém fantasy RPG Druidstone: The Secret of the Menhir Forest. To se nyní představuje na prvních záběrech z hraní.

Druidstone: The Secret of the Menhir Forest je izometrické RPG s tahovými souboji na dlaždicích, ve kterém ovládáte skupinku tří druidů: Aavu, dceru zmizelého Arcidruida, Leonharda, záhadného muže bez minulosti, a Oiku, mága z řádu Červených kněží. Společně se vydávají hledat zmíněného Arcidruida a odhalit příčinu nenadálých událostí ohrožujících vše živé v dříve poklidném lese.

Druidstone se předchozím hrám tvůrců v lecčems podobá. V období relativního bezpečí pobíháte po lese, řešíte hádanky, sbíráte předměty a vylepšujete tři základní postavy, ke kterým se v průběhu hry přidají další dobrodruzi.

Souboje celou hru pozastaví, dají vám čas na rozmyšlenou, abyste z nečekaného střetu s obrovským protivníkem vyvázli živí a zdraví díky dobře rozmyšlené taktice. Tím vším si projdete kvůli příběhu naplněnému smrtí i láskou, které doprovází ústřední trojici napříč misemi o délce mezi 15 a 45 minutami.

Tvůrci slibují poskytnutí vlastních nástrojů pro tvorbu úrovní, abyste si mohli vytvořit své příběhy a zahrát si kampaně jiných hráčů. Editor se zpřístupní formou updatu někdy po vydání Druidstonu, ke kterému dojde na jaře příštího roku na Steamu. A kdo ví, třeba se jednou dočkáme i dalšího ryzího dungeon crawleru.

Tagy: fantasy RPG tahová procedurálně generovaný obsah roguelike druidi Keltové

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.