zavřít

RPG Outward sleduje život prostého dobrodruha ve světě plném magie

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Video autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Outward se hodlá vysmát hrám jako Zaklínač 3 a TES V: Skyrim. Možná ne ve smyslu velikosti, epičnosti či vyprávění, ale z hlediska obtížnosti. Nehrajete totiž za TOHO hrdinu, který všechny a všechno spasí. Jste prostý člověk ve středověku, kde zároveň vládne magie. Vlastně takové fantasy Kingdom Come

Tvůrci Outward chtějí přijít s fantasy RPG, ve kterém pocítíte, že jste pouhým člověkem, nikoliv bohem. Musíte jíst, pít, spát, léčit se z nemocí a v každém okamžiku logicky uvažovat. V zimě nahodíte kabát, v poušti ho radši shodíte, nechcete-li padnout po pár metrech vyčerpáním.

Outward se liší i přístupem k magii. Ta totiž vychází z kmenových „tradic“ a k vyvolání jediného kouzla musíte projít několika kroky rituálu. Jelikož nejste neporazitelní, musíte vzít zavděk i různými pastmi a jinými vychytávkami, které vám pomohou přechytračit lidské protivníky i bájné bytosti.

Tvůrci z Nine Dot Studios nastavili velmi časté automatické ukládání bez možnosti manuálních savů. Chtějí tím ve vás vyvolat obavu o svou postavu. Když se dostanete do velké šlamastyky, dokážete se vrátit jen do nejčerstvějšího uloženého bodu. V Outward si zkrátka dobře rozmyslíte riskování svého krku. Tím vším můžete projít i ve dvou na rozdělené obrazovce nebo online.

Nevím, jak vám, ale mně mechanismy táhnoucí klasické RPG blíž surové lidské realitě poměrně imponují. Na jejich vyzkoušení nebudeme čekat dlouho. Hra sice byla odložena, ale jen o měsíc a půl. Z původního data 12. února je nyní 26. březen, kdy hra vyjde na PC, PS4 a Xbox One.

Tagy: RPG otevřený svět

Zdroje: AllGamesDelta

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.