zavřít

Retro GamesPlay: hrajeme adaptaci Lvího krále

- Video autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Lví král je pro mnohé dodnes nepřekonaný animovaný muzikál od Disneyho (dnešní děti považují za pokořitele jedině Ledové království). Film ve své době v roce 1994 nabídl skvělé animace, pohlcující příběh a výborný hudební doprovod. Podobně na tom byla i videoherní adaptace stejného jména, která vyšla tentýž rok a jíž dnes věnují svůj čas Pavel s Honzou v Retru.

Disney’s The Lion King v podstatě do puntíku kopíruje děj filmové předlohy. Ve 2D plošinovce zprvu ovládáte mladého lvíčka Simbu, který je svým zlotřilým strejdou Scarem odvezen do divočiny a nechán na pospas zlým hyenám. Simba si naštěstí najde kamarády – surikatu Timona a divočáka Pumbu. Společně si zazpívají Hakuna Matata na cestě za Simbovou právoplatnou korunovací.

Disney’s The Lion King sleduje vývoj mladého Simby do skutečného lva, s čímž souvisí i zprvu dost omezené herní mechanismy. Simba teenager se s nepřáteli vypořádává skákáním na jejich hlavy a už v takto útlém věku je ochromuje mohutným řevem. V dospělosti pak používá i své drápy, musí si však dávat dobrý pozor na všemožné nástrahy divočiny.

Ale bude i legrace se sbíráním lahodných brouků, různými minihrami a objevováním tajných zákoutí v roli Timona a Pumby. Na hře spolupracovali původní animátoři filmu a těšit se můžete i na některé písničky z původního soundtracku. A to jste věděli, že dvě úrovně jsou vytvořeny podle vynechaných filmových scén? Jaké další zajímavosti doprovází plošinovku Lvího krále se dozvíte od našeho klasického RE-TRO dua.

Tagy: retro gamesplay Disney

Zdroje: vlastní

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.